Поділитись:

На Волині за пів року з УПЦ «МП» до ПЦУ офіційно перейшли 25 парафій

П'ятниця, 16 вересня 2022, 08:50

На Волині від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 25 парафій Української православної церкви так званого московського патріархату змінили конфесійну підлеглість та перейшли під юрисдикцію Православної церкви України.

Ще майже 40 парафій – в процесі оформлення документів про перехід з УПЦ до ПЦУ, – розповів Суспільному головний спеціаліст обласного відділу з питань релігії Василь Гайдук.

До початку повномасштабної війни на Волині було понад пів тисячі парафій УПЦ і стільки ж офіційно зареєстрованих громад ПЦУ.

Василь Гайдук також прокоментував рішення Волиньради звернутися до центральних органів влади із проханням заборонити в Україні УПЦ «МП». На думку головного спеціаліста відділу з питань релігії, без ухвалення відповідного закону на рівні держави змінити ситуацію неможливо.

«Те, що ухвалила облрада, – це, скоріш за все, заклик. Але законних підстав для скасування реєстрації чи взагалі заборони та території області немає повноважень цього зробити. У законі передбачені чіткі підстави для зняття з реєстрації статутів релігійних організацій», – зазначив Василь Гайдук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
07:00
30 листопада 2022
20:30
07:15
29 листопада 2022
28 листопада 2022