Поділитись:

Науковці дізнались, що глибоководні морські губки вміють чхати (відео)

Неділя, 14 серпня 2022, 03:50

Дослідники виявили, що морські губки, одні з найдавніших істот на Землі, чхають, щоб відфільтрувати відходи.

Про це пише Science Alert, інформує Бабель.

«Наші дані свідчать про те, що чхання – це адаптація, яку губки здобули в процесі еволюції, щоб тримати себе в чистоті», – сказав морський біолог із Амстердамського університету Джаспер де Гоей.

У дослідженні, опублікованому в журналі Current Biology, науковці зафіксували чхання двох видів губок – карибської Aplysina archeri і роду Chelonaplysilla, знайденого в Індо-Тихоокеанському регіоні.

«Прояснімо: губки не чхають, як люди. Але і [чхання] губки, і людське чхання – механізми утилізації відходів», – наголосив де Гоей і додав, що цей процес у них триває приблизно пів години.

Морські губки – це фільтратори. Вони виловлюють планктон і бактерії з води для живлення.

Однак пори губок можуть закупоритися брудом, якого вони не їдять. Губки через механізм чхання позбуваються того, що не можуть перетравити. Губка вкрита крихітними спорами, які називаються остиум і крізь які може проходити вода.

На відео, яке опублікували дослідники, ці отвори для води повільно випускають слиз, наповнений відходами. Слиз накопичується на поверхні губки.

Губка стискає тіло і повільно чхає, щоб позбутися сміття.

Риби та інші тварини, своєю чергою, харчуються слизом губки, яка нещодавно чхнула.

«Деякі органічні речовини містяться у воді довкола коралового рифу, але більша їх частина недостатньо концентрована, щоб інші тварини могли їх зʼїсти. Губки перетворюють цей матеріал на їстівний слиз», – сказав співавтор дослідження Корндер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
30 вересня 2022
28 вересня 2022
26 вересня 2022
23 вересня 2022
21 вересня 2022
20 вересня 2022
16 вересня 2022