Поділитись:

Сльози, квіти та плакати: у Луцьку рідні полонених захисників «Азовсталі» провели акцію (фото, відео)

П'ятниця, 12 серпня 2022, 15:32

У Луцьку пройшла мирна акція на підтримку полонених захисників «Азовсталі». 

У п'ятницю, 12 серпня рідні українських військових, яких у травні вивели із «Азовсталі» на підконтрольну росії територію, вийшли на Театральну площу. Тут, поруч зі стелою героїв Небесної сотні, АТО та ООС, вони говорили про своїх героїв. 

 

 

На акцію прийшли десятки людей. Попри сильну зливу вони стояли в центрі міста пліч-о-пліч із рідними військових. Лучани тримали у руках плакати зі світлинами «азовців». Деякі фото були із сімейних архівів. «Він – не терорист, а люблячий тато і дідусь», «росія – країна-терорист», «поверніть їх додому» писало на численних плакатах. 

«Я не могла не бути тут, тому що я живу у цій державі, в якій сьогодні коїться таке страшне. Насправді сьогодні треба кричати всім, і постійно звертатися до нашої влади, тому що ми мусимо витягнути цим хлопців. Це справжні герої, цвіт нації. Це живі люди. Ми мусимо стояти за них так, як вони стояли за нас», – розповідає лучанка Богдана

Поруч із Богданою – двоє дівчат. Юліані 9 років, а її сестричці всього п'ять. Їх рідний дядько зараз у полоні росіян. Як і наречений 23-річної Марії Андрій. Всі вони хочуть витягнути з полону хлопців, і не допустити ще однієї трагедії на кшталт тієї, яка трапилася в Оленівці

 

Під час акції показали виставу. Спершу шматками вугілля на площі написали «Оленівка». Згодом цей напис встелили квітами. Пізніше вийшли кати із символічними «Z» на обличчях. Вони м'ясорубками перемелювали міжнародне право разом із м'ясом, обливали аркуші з правом кров'ю і всіляко знущалися над документами. Зрештою, за сюжетом вистави, світло перемогло темряву, і люди, які об'єдналися, врятували з полону дівчину. 

 

 

 

Аби так сталося і в реальному житті, дружини, сестри і доньки військових закликали всіх українців не мовчати. Вони кажуть, нам потрібно постійно нагадувати світові про війну в Україні. І про те, що найкращі сини цієї країни зараз у руках кровожерливих катів. Українці повинні визволити з полону захисників «Азовсталі». Важливо поширювати у соціальних мережах меседжі із закликом звільнити полонених, додаючи до них гештеги #azov, #SaveAzov та #russianterrorism. 

Так у тих, хто жертвував життям заради нас, з'явиться шанс повернутися додому.

 

Тим часом сили оборони України зробили спільну заяву, в якій, серед іншого, сказали, що російська федерація не дотримується зобов’язань, нехтує домовленостями, не визнає міжнародних норм і правил ведення війни. З огляду на це питання обміну полоненими є складним і чутливим.

«Зі свого боку Україна постійно посилює публічну комунікацію з нашими партнерами, звертається до міжнародних організацій та світових лідерів, привертає увагу світу до дій, які чинить ворог із українськими військовими, які перебувають у полоні. Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими Захисниками та Захисницями. Вимагаємо негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених, передусім – Оленівки», – сказали у заяві, підписаній Міністерством оборони, поліцією, Нацгвардією та іншими. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
08:10
07 лютого 2023
17:31
13:12
09:00