Поділитись:

Більше не смердітиме: на луцьких очисних спорудах встановили сушарку мулу (фото)

Четвер, 28 липня 2022, 19:20
Більше не смердітиме: на луцьких очисних спорудах встановили сушарку мулу (фото)

На очисних спорудах Луцькводоканалу в Липлянах ввели в експлуатацію мобільну систему зневоднення осаду. 

Про це повідомляє сайт Луцької міськради.

Перший заступник директора КП «Луцькводоканал» Святослав Дмитроца розповів, що Луцьк – одне з перших міст України, яке придбало подібне обладнання. Установка пришвидшує зневоднення залишкового мулу, який утворюється в результаті роботи очисних споруд.

Раніше надлишковий мул скидали на мулові карти, розташовані на 16 гектарах землі просто неба. Тепер же – дегідратор за годину осушує ту кількість осаду, яку на полях сушили б два роки. Відтепер – очищений мул відразу вантажать на автомобілі та вивозять на полігон твердих побутових відходів у Брище.

Мер Луцька Ігор Поліщук повідомив, що робота цього дегідратора приноситиме суттєвий фінансовий ефект.

«Установка коштує 15 мільйонів гривень та придбана в лізинг. Ми будемо економити кошти, адже процес вивезення та осушки мулу на сьогодні вартує 5 мільйонів гривень на рік. При цьому використовувалась вантажна техніка. Ця ж установка відділяє воду та видає відразу суху фракцію мулу, яку вивозять за межі очисних споруд на різні потреби, в тому числі використовують як добриво. Завдяки їй з процесу роботи очисних споруд ми виключаємо мулові карти. А вони на сьогодні є основним джерелом неприємних запахів, які утворюються внаслідок роботи очисних споруд. Тому виключивши мулові карти, ми вирішимо питання неприємних запахів», – сказав міський голова.

Більше не смердітиме: на луцьких очисних спорудах встановили сушарку мулу (фото)Більше не смердітиме: на луцьких очисних спорудах встановили сушарку мулу (фото)Більше не смердітиме: на луцьких очисних спорудах встановили сушарку мулу (фото) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів