Поділитись:

У Стамбулі підписали угоду для вивезення морем українського зерна

П'ятниця, 22 липня 2022, 17:50

У Стамбулі відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна.

Про це повідомила «Українська правда».

Документ має назву «Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів». Україна при цьому не підписувала жодних документів з росією.

Ініціатива, підписана представниками Туреччини, ООН та України, має бути затверджена Кабміном та оприлюднена у повному обсязі. Такий же документ окремо підписали представники Туреччини, ООН та росії. З українського боку документ підписав міністр Інфраструктури Олександр Кубраков. З російської сторони Ініціативу підписав міністр оборони рф Сергій Шойгу.

Угода передбачає, що контроль за портами «Одеса», «Чорноморськ» і «Южний» повністю залишається за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив, не передбачається.

Документ не передбачає послаблення санкцій щодо росії, а також жодного транспортного супроводу російськими кораблями українських суден.

У Стамбулі під егідою ООН буде створений Спільний координаційний центр (СКЦ), до якого увійдуть представники України, росії, Туреччини і ООН. Цей центр буде здійснювати загальний нагляд за дотриманням Ініціативи.

Ним будуть створені інспекційні групи.

Усі торговельні судна, які беруть участь у цій Ініціативі, будуть підлягати інспекції, яку проводить інспекційна група в гаванях, визначених Туреччиною, на вході/виході до/з Турецької протоки.

Уся діяльність в українських територіальних водах здійснюватиметься під владою та відповідальністю України.

Жодні військові кораблі, літаки, безпілотні літальні апарати (БпЛА) не можуть наближатися до морського гуманітарного коридору ближче, ніж на відстань, узгоджену СКЦ.

Договір діятиме 120 днів з дати підписання і буде автоматично продовжений, якщо жодна зі сторін не повідомить, що хоче його припинити.

  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 лютого 2024
21 лютого 2024
20 лютого 2024
15 лютого 2024
13 лютого 2024
11 лютого 2024
03 січня 2024
26 грудня 2023