Поділитись:

Яким буде врожай пшениці у 2022 році

Понеділок, 18 липня 2022, 07:40

У 2022 році Україна збере 18-19 млн тонн пшениці, що набагато менше від показника 2021-го, коли було зібрано 32,4 млн тонн. Тим не менш, цьогорічного врожаю країні вистачить з лишком, адже, за словами міністра аграрної політики Миколи Сольського, "ми споживаємо на рік у 3-4 рази менше, ніж зараз збираємо".

Про це він розповів в ефірі телемарафону, повідомляє elevatorist.com. Сольський також зазначив: попри те, що новий урожай значно менший за минулорічний, він "більший, ніж прогнозувалося при сівбі".

"Досить багато пшениці – у нас прогноз по ній 18-19 млн тонн, при тому, що багато ще не вивезено. А ми споживаємо на рік у 3-4 рази менше, ніж зараз збираємо. Збираємо нормально, з невеликим запізненням, проте це викликано погодою", – сказав міністр.

Зі свого боку, економічний експерт Сергій Фурса пояснив: Україні потрібна деблокада експорту зерна не заради "вирішення проблем Африки", а заради власної економіки. Через те, що країна не може продати продукцію, страждає курс гривні та зростають ціни.

Крім того, аграрна галузь забезпечує тисячі робочих місць, а щоби платити співробітникам, потрібний прибуток. Відповідно, без доходів від аграрного експорту страждає насамперед економічна стабільність України.

"Дуже дивно, що в Україні багато зради щодо можливості експорту зерна. Тому що наша економіка дуже сильно страждає від того, що наші порти заблоковані. Це впливає на аграріїв – вони не можуть продати продукцію, що виробляється. Страждає українська гривня, тому що мільярди доларів експортної виручки не заходять до країни, що створює передумови для подальшого ослаблення національної валюти і може загрожувати ще більшим зростанням цін", – пояснив він.

Експерт додав, що неможливість експортувати зерно вплине на рішення аграріїв про майбутні посіви. А тому ще довго позначатиметься на врожаях в Україні.

"Це просто робочі місця для тисяч українців, особливо в Одесі та Одеській області. Це гроші, які так конче потрібні, щоб протриматися під час війни... Це наша проблема. Це не вирішення проблем в Африці за рахунок України. Це нам дуже потрібно. А те, що цей плюс вирішує ще африканські проблеми – це факт", – зазначив Фурса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів