Поділитись:

Україна може приєднатися до єдиної європейської системи роумінгу

Вівторок, 19 липня 2022, 00:15

Українська влада розраховує, що в найближчому майбутньому Україна може стати частиною єдиної зони роумінгу та платіжного простору SEPA (єдина зона, в якій повністю ліквідовано відмінності між внутрішніми та міжнародними платежами в євро. Перші пов’язані з SEPA зміни набули чинності 28 січня 2008).

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Наші подальші кроки щодо інтеграції України до Євросоюзу обговорили під час відеорозмови із Високим представником ЄС Жозепом Боррелем. Україна розраховує на укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів (АСАА), приєднання до системи спільного транзиту NCTS, єдиної зони роумінгу та єдиної зони платіжного простору SEPA», – йдеться у повідомленні голови уряду.

Це дозволить українцям та європейцям телефонувати без додаткових витрат. Також мешканці України зможуть користуватися мобільним інтернетом за домашніми тарифами. А приєднання до Єдиної зони платежів дозволить переказувати гроші в євро без комісій.

Натомість Єврокомісія закликала операторів зв’язку піти назустріч українцям, які виїхали до Європи через війну, і далі зберігати для них можливість телефонувати додому з безкоштовним або пільговим роумінгом. «Дуже важливо, щоб українці мали доступну можливість підтримувати зв’язок з рідними та друзями. Тому Єврокомісія закликає європейських та українських операторів продовжити угоду, яка дозволяла українським біженцям протягом трьох місяців користуватися роумінгом безкоштовно або за пільговими тарифами», – сказано у відповідній умові.

Термін дії домовленості, підписаної 8 квітня на три місяці, скоро завершиться. До неї приєдналися 38 операторів – європейські та всі українські. «Згідно з оцінкою органу європейських регуляторів з електронних комунікацій (BEREC), угода між операторами виявилася дуже успішною. Це дозволяє продовжити її і Єврокомісія закликає операторів зберігати свої зобов’язання», – зазначають у тексті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 жовтня 2022
03 жовтня 2022
02 жовтня 2022
01 жовтня 2022
28 вересня 2022
26 вересня 2022
22 вересня 2022
19 вересня 2022
18 вересня 2022
11 вересня 2022
08 вересня 2022