Поділитись:

Куди у Луцьку можна здати відпрацьовані батарейки, лампи і термометри (фото)

Четвер, 07 липня 2022, 09:42

У 2022 році у Луцькій громаді передали на утилізацію 3,8 тонни відходів електричного та електронного обладнання, 170 шт. відпрацьованих ртутовмісних ламп та 50 термометрів.

Про це повідомляє відділ екології міської ради.

Організований збір люмінесцентних ламп, відпрацьованих термометрів та батарейок у Луцьку налагоджений вже понад 10 років. Для цього встановлені спеціальні контейнери для їх збору за адресами: вул. Б.Хмельницького, 40 А, бульвар Дружби народів,13 А.

Також контейнери для збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів встановлені у міських школах та дошкільних навчальних закладах Луцька, в магазинах та на АЗС окремих торговельних мереж (Watsons, WOG, «Наш край»). Завдяки організації розгалуженої мережі пунктів збору небезпечних відходів упродовж останніх років лише спеціалісти відділу екології міської ради зібрали та відправили на переробку понад 16 тонн небезпечних відходів.

 

У конструкції батарейок використовуються матеріали, що завдають шкоди довкіллю. Це свинець, кадмій, літій, ртуть, цинк, марганець і т.д. Одна викинута батарейка може забруднити цими речовинами 20 м2 або 1 м3 землі, чи 400 л води, знищити два дерева, пару кротів, їжака і тисячі дощових черв'яків — саме так оцінюється збиток природі, нанесений однією батарейкою. Лише 1 грам ртуті, який потрапив у довкілля, забруднює 200 тис. м3 води та 3 млн м3 повітря. Важко уявити, яка кількість таких токсичних речовин міститься на міському сміттєзвалищі, адже ще велика кількість таких небезпечних речовин не відсортовується, а змішується з побутовими відходами та захоронюються на полігоні.

 

З утворенням Луцької міської територіальної громади мережу пунктів збору токсичних відходів розширили. Минулого року в освітніх закладах встановили ще 14 контейнерів для збору відпрацьованих батарейок. А нещодавно в с.Княгининок, с.Забороль та с.Жидичин встановлені комплекти обладнання для збору ртутовмісних люмінесцентних ламп, відпрацьованих термометрів та батарейок.

 

 

У результаті розширення мережі пунктів збору небезпечних відходів у 2022 році зібрано та організовано передачу на утилізацію 3,8 т відходів електричного та електронного обладнання, 170 шт. відпрацьованих ртутовмісних ламп та 50 термометрів. Вартість закупівлі становила 150 тис. грн.

Мешканців Луцької громади закликають викидати небезпечні токсичні відходи, які утворюються в побуті, тільки у спеціальні контейнери, не змішуючи їх з іншими відходами. Мережу пунктів їх збору будуть розвивати й надалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів