Поділитись:

Допомога ЄС у відновленні України може сягнути понад 500 млрд євро – Bloomberg

Неділя, 03 липня 2022, 22:50
Допомога ЄС у відновленні України може сягнути понад 500 млрд євро – Bloomberg

Європейський Союз готовий внести основну частину загальної фінансової допомоги для відновлення України після вторгнення росії. Вона може сягати понад 500 млрд євро.

Про це пише Bloomberg із посиланням на офіційних осіб ЄС, інформує Громадське.

Так, Україна планує на конференції у швейцарському місті Лугано 4-5 липня презентувати план відновлення приблизно на 2000 сторінок. У ньому буде представлений широкий перелік проєктів у галузі інфраструктури та безпеки, інвестицій у клімат і цифрову економіку, а також у диверсифікацію енергетичних ресурсів.

Український уряд опрацював проєкт із донорами, зокрема ЄС, які нададуть відгуки найближчими місяцями, повідомили виданню офіційні особи на умовах анонімності, оскільки обговорення не були публічними.

Європейська комісія нині вивчає варіанти фінансування, зокрема гранти і кредити, хоча подробиць ще немає.

Зазначається, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн візьме участь у конференції в Лугано, щоб представити засновану ЄС платформу для глобальних донорів, включно з партнерами із «Великої сімки», іншими організаціями, Швейцарією та Норвегією.

За словами джерел, команда фон дер Ляєн працює над концептуальним документом, який стане основою для обговорення у блоці, перш ніж будь-яка пропозиція буде остаточно оформлена. Після літа Комісія та Німеччина як голова G7 скличуть конференцію для просування плану. Чеський уряд, який головує в ЄС протягом шести місяців, планує організувати в листопаді конференцію донорів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів