Поділитись:

Портрет за одну ніч, або Як юна волинянка малює поляків (фото)

Середа, 29 червня 2022, 17:15

19-річна Світлана Хом'як хотіла подарувати польці, яка прихистила її сім'ю від війни, щось особливе. Професійних олівців з собою не мала, у блокноті лишився останній аркуш, десь знайшла стругачку і вирішила з фото у фейсбуці намалювати портрет іменинниці. На ранок він був готовий.

Беата розплакалась. Казала, що не заслуговує на такий подарунок, що це для неї велика шана. І  вона не знала, що я малюю, – розповідає дівчина.

Беата розмістила малюнок на своїй сторінці у фейсбук і за кілька днів їй написав незнайомий поляк та попросив, аби Світлана намалювала портрет його дружини.

Беата><span class=Беата
 

– Він хотів, аби я малювала у них вдома. Проте я відмовилася. Я не настільки круто малюю. І якщо в мене немає настрою на це, мені знадобиться кілька днів. Але я знову намалювала портрет з фото, – розповідає Світлана.

Зазвичай, аби намалювати малюнок, Світлані необхідно 3-4 години.

Світлана Хом'як><span class=Світлана Хом'як
 

Професійно Світлана не займалася ніколи. Проте має багато спасаних блокнотів – малювала пейзажі, предмети, портрети, малювала  гуашшю, аквареллю, акриловими фарбами, восковими та простими олівцями. Дівчина – самоучка. Проте, каже, талант, мабуть, від мами Тетяни, бо та – дизайнер інтер'єру.

Коли Беата подарувала їй фарби, дівчина розмалювала футболку.

– Мені хотілося, аби це було щось цікаве. А оскільки вишиванки у мене не було, то я намалювала легені, які розквітають синьо-жовтими квітами, – розповідає дівчина.

 

Світлана – мрійлива і творча. Грає на гітарі. Каже, у другому класі прийшла додому і заявила: «Мамо, я записалась на гітару». Також дівчина професійно займається танцями. В цьому році закінчила Луцький педагогічний коледж.

Третій портрет замовила дівчинка-фотограф. Ще Світлана малювала 4-річного хлопчика і сімейний портрет подружжя.

 

 

Але найбільше їй сподобалося малювати коня. Для цього вона купила великий холст.

 

– Раніше я ніколи не малювала коней, та й у житті я їх дуже боюся. Але замовниці сподобалося. Це був її улюблений кінь і це якась її особиста історія, – каже Світлана.

Загалом дівчина мріяла піти на курси до тату-майстра у Луцьку. Ці плани вона відклала на літо, проте через війну втілити в життя не встигла.

– Планую зробити це в Польщі. Якщо тут є можливість заробляти на тому, що тобі подобається, то це краще, ніж на заводі. Навіть якщо буду менше заробляти, – впевнена Світлана. – Я люблю малювати. А тату – це щось нове і класне. І мені подобаються татуювання на тілі людей. Я не бачу в цьому нічого поганого, незаконного, «несвятого».

Зараз вона працює на заводі у Польщі. Спочатку працювала на фармацевтичному складі. Потім була там на контролі. Через місяць вже почала приймати товари і вести їх облік. Каже, робота дуже відповідальна.

– Грубо кажучи, якщо ми з напарницею не будемо працювати, то робота заводу зупиниться, – підкреслює Світлана.

Як тільки в березні Світлана з мамою і молодшою сестрою Наталією приїхали з села Оздів Луцького району у Польщу, на роботу її не приймали, бо дівчина не мала закордонного паспорта. А коли видали новий указ, то вже через кілька днів була на роботі. Каже, працювати хотіла, бо мусила себе чимось зайняти, аби швидше минав час.

– Ми потрапили до дуже хороших людей, які нам допомогли. І спочатку вони нам допомогли прийти до тями. Ми приїхали і, як і всі, не розуміли, що ми тут робимо. Хотілося додому, і я була впевнена, що через два тижні ми звідси поїдемо. У будь-якому місті України я завжди почуваю себе, як вдома. Я знаю, що мене зрозуміють в магазині, я знаю, на який автобус пересісти, а в Польщі потрібно добре обдумати, як сказати. І сам факт: я – не вдома, – каже Світлана.

За три місяці, які дівчина провела за кордоном, зрозуміла, що насправді ціне у житті кожного.

– Потрібно цінувати все – кожен день і кожну хвилину. І якщо ти хочеш щось зробити, то не відкладати це на потім. Я ж, наприклад, могла раніше навчитися малювати на тілі, а не відкладати на літо, могла більше спілкуватися з рідними, але не спілкувалася, – вважає дівчина.

Каже, що найближчим часом мусить лишитися у Польщі, проте, як і всі, сподівається, що незабаром таки зможе повернутися до рідного дому.

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 березня 2023
16 березня 2023
14 березня 2023
01 березня 2023
22 лютого 2023
18 лютого 2023
17 лютого 2023
08 лютого 2023
16 січня 2023
07 січня 2023
05 січня 2023
26 грудня 2022