Поділитись:

У Луцьку перестане смердіти – завезли інноваційне обладнання (фото)

Понеділок, 27 червня 2022, 19:41
У Луцьк привезли інноваційне обладнання для оперативного осушування мулу на очисних спорудах. Це обладнання сприятиме вирішенню проблеми неприємних запахів ще до завершення комплексної реконструкції очисних споруд.
Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук.
За його словами, це кардинально змінить стан справ на очисних і в найближчому майбутньому вирішити проблему поширення неприємних запахів з очисних споруд.
 
 
 
«До Луцька доставлено так званий мультишнековий дегідратор – механізм для осушування мулових мас, які раніше десятиліттями накопичувалися на території очисних. Таким чином КП «Луцькводоканал» стало першим в Україні підприємством, якому вдалося придбати новітню систему осушування мулу, а також попри війну і всі перешкод, доставити його до місця призначення», – йдеться в повідомленні.
Ігор Поліщук також зазначив, що фахівці підприємства активно працювали над пошуком шляхів для вирішення проблем застарілих очисних споруд, збудованих у 70-х роках, на яких використовувалася технологія природного осушування мулу, що залишався зі стоків після проходження всіх етапів очищення. За останні десятиліття якість стоків, що потрапляли на очисні споруди з усього міста, критично погіршилася. На таке навантаження очисні не були розраховані, більше того, з моменту будівництва жодного разу не ресонтувалися, а мулові карти, що займають близько 8 га площі, заповнилися мулом, природне осушування якого займає до двох років. Цей мул бродив, на ньому відбувалися процеси гниття, при зміні тиску в атмосферному повітрі випари з мулових карт переносилися на окремі райони міста.
 
 
«Саме цю технологію використовують провідні країни світу для зневоднення осаду стічних вод. Її головна перевага – це швидкість. Мул буде віджиматися і осушуватися майже одномоментно, а отже мулові маси більше не потраплятимуть на відстійники і зникне потреба в їх тривалому природному осушуванні. В результаті зникнуть і випари з очисних споруд, а також істотно поліпшиться екологічна ситуація», – написав Луцький міський голова.

Нагадаємо: лучани зранку у п'ятницю, 10 червня, знову відчули неприємний запах у місті. На сморід, зокрема, скаржилися мешканці Привокзального району та центру міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 
 
 
Надрукувати
мітки:
коментарів
25 березня 2023
20 березня 2023
17 лютого 2023
31 січня 2023
27 січня 2023
23 січня 2023
06 січня 2023
04 січня 2023
02 січня 2023
27 грудня 2022
16:08
26 грудня 2022
17 грудня 2022
21 листопада 2022
10 листопада 2022