Поділитись:

У Луцьку перестане смердіти – завезли інноваційне обладнання (фото)

Понеділок, 27 червня 2022, 19:41
У Луцьк привезли інноваційне обладнання для оперативного осушування мулу на очисних спорудах. Це обладнання сприятиме вирішенню проблеми неприємних запахів ще до завершення комплексної реконструкції очисних споруд.
Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук.
За його словами, це кардинально змінить стан справ на очисних і в найближчому майбутньому вирішити проблему поширення неприємних запахів з очисних споруд.
 
 
 
«До Луцька доставлено так званий мультишнековий дегідратор – механізм для осушування мулових мас, які раніше десятиліттями накопичувалися на території очисних. Таким чином КП «Луцькводоканал» стало першим в Україні підприємством, якому вдалося придбати новітню систему осушування мулу, а також попри війну і всі перешкод, доставити його до місця призначення», – йдеться в повідомленні.
Ігор Поліщук також зазначив, що фахівці підприємства активно працювали над пошуком шляхів для вирішення проблем застарілих очисних споруд, збудованих у 70-х роках, на яких використовувалася технологія природного осушування мулу, що залишався зі стоків після проходження всіх етапів очищення. За останні десятиліття якість стоків, що потрапляли на очисні споруди з усього міста, критично погіршилася. На таке навантаження очисні не були розраховані, більше того, з моменту будівництва жодного разу не ресонтувалися, а мулові карти, що займають близько 8 га площі, заповнилися мулом, природне осушування якого займає до двох років. Цей мул бродив, на ньому відбувалися процеси гниття, при зміні тиску в атмосферному повітрі випари з мулових карт переносилися на окремі райони міста.
 
 
«Саме цю технологію використовують провідні країни світу для зневоднення осаду стічних вод. Її головна перевага – це швидкість. Мул буде віджиматися і осушуватися майже одномоментно, а отже мулові маси більше не потраплятимуть на відстійники і зникне потреба в їх тривалому природному осушуванні. В результаті зникнуть і випари з очисних споруд, а також істотно поліпшиться екологічна ситуація», – написав Луцький міський голова.

Нагадаємо: лучани зранку у п'ятницю, 10 червня, знову відчули неприємний запах у місті. На сморід, зокрема, скаржилися мешканці Привокзального району та центру міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 
 
 
Надрукувати
мітки:
коментарів
27 березня 2024
29 листопада 2023
28 листопада 2023
16 листопада 2023
23 жовтня 2023
27 вересня 2023
23 вересня 2023
22 вересня 2023
11 вересня 2023
05 вересня 2023