Поділитись:

Росія зазнала дефолту за зовнішнім боргом (відео)

Понеділок, 27 червня 2022, 08:20

У росії вночі відбувся дефолт за суверенним боргом в іноземній валюті. Причиною стали введені санкції, які унеможливили платежі закордонним кредиторам.

Про це пише Українська правда з посиланням на Bloomberg

Упродовж місяців рф знаходила шляхи обходу санкцій, запроваджених після вторгнення Кремля в Україну. Але наприкінці дня в неділю закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США до 27 травня, і це вважається дефолтом в разі пропуску платежу.

Як пише видання, це є ознакою того, що країна перетворюється на «економічного, фінансового та політичного ізгоя».

З початку березня валютні резерви центрального банку (рф, – ред.) залишаються замороженими, а найбільші банки – відірваними від світової фінансової системи.

Але враховуючи шкоду, якої санкції вже завдали економіці та ринкам, дефолт є швидше символічним. Сама ж росія відмовилася визнавати дефолт, заявивши, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки, але немає можливості здійснити оплату.

Минулого тижня росія оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи «форс-мажорну» ситуацію, яку, за її словами, штучно створив Захід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів