Поділитись:

Економія газу: чи буде тепло взимку в оселях лучан

П'ятниця, 24 червня 2022, 08:35

У наступному опалювальному сезоні виробники тепла змушені будуть споживати менше газу, ніж торік, а якщо споживатимуть більше – то доведеться платити значно вищу ціну.

Про це на 12 каналі розповів директор ДКП «Луцьктепло» Іван Скорупський.

«Від посадових осіб Міністерства розвитку громад вже було нам доведено на одній із селекторних нарад про те, що договірні об’єми газу будуть скорочені не менше ніж на 10%. Тобто кожен виробник тепла зобов’язаний буде спожити менше. А якщо споживаєш більше – буде більша ціна. Можуть ввести такі обмеження: грубо кажучи, 50 млн кубометрів для «Луцьктепла» за ціною 7,40, а 10 млн – за ціною 35 чи 40 грн. Щомісяця будуть такі ліміти, яких необхідно буде дотримуватися, інакше ніхто не покриє різницю витрат», – пояснив гість студії.

Втім, він упевнений, що на температурі у домівках лучан це не відобразиться, адже підприємство щороку здійснює заходи, щоб зменшити свою енергозалежність.

«Модернізуємо об’єкти виробництва теплової енергії, це котельні. На котли встановлюємо сучасні пальникові системи, інше обладнання, що дасть економію і газу, і електроенергії», – запевнив директор.

З його слів, французька компанія замінить мережеві помпи на всіх луцьких котельнях. Очікують, що це дасть зменшення використання електроенергії не менше як на 30%.

«Крім того, завершується встановлення ІТП. Їх має бути встановлено 330. На початок минулого опалювального періоду вже було встановлено 230. В окремих місцях замінюємо мережі, щоб зменшити тепловтрати», – каже Іван Скорупський.

«Це в загальному не має дати зменшення якості послуг. Просто при такій же якості послуг підприємство має спожити менше газу», – додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 вересня 2022
20:00
16:00
15:10
11:30
08:00
28 вересня 2022
27 вересня 2022