Поділитись:

Польща може закрити небо над Заходом України, але є умови, – експерт

Неділя, 19 червня 2022, 09:52

Польща, як і Румунія, мають потужності, щоб закрити небо над західними регіонами України, але є умови.

Про можливість «закриття неба» над Україною вже не вперше звучать заяви й в теорії вони можливі, заявив в ефірі «Єдиного марафону» Олександр Мусієнко, – пише ТСН

Він нагадав, що такі пропозиції виникали ще у березні й квітні, тоді йшлося про розміщення миротворчої місії НАТО на територіях, де не велися активні бойові дії, а також розглядався варіант концепції «закриття неба».

«Теоретично, якщо подивитись на польські системи ППО, у них такі можливості є. У них є системи ЗРК Patriot, як і в Румунії. Ці країни вони можуть змістити свої системи й виконувати ту функцію, що частково моніторити і закривати частково небо в цих місцях», – заявив Мусієнко.

Він наголошує, що така можливість є теоретичною.

«Треба зважати на позиції Альянсу з цього питання і позицію США, де виробляється ці системи, тож наскільки вони будуть згодні, як будуть використані такі системи. Тут виникають питання, але якщо дозвіл нададуть, то теоретично це буде можливо щодо кількох західних областей нашої держави», – зазначає експерт.

Водночас він наголошує, що думки про закриття неба над Україною заявив все ж польський офіцер, який вже не на посаді.

Нагадаємо: про те, що Польща може закрити небо над Заходом України, заявляв екскерівник Бюро національної безпеки Польщі Станіслав Козєй. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 серпня 2022
12:27
07 серпня 2022
04 серпня 2022
31 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022