Поділитись:

Законопроєкт про легалізацію медичної марихуани зареєстрували в Раді

Неділя, 12 червня 2022, 15:55

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт Кабінету Міністрів про розширення доступу до препаратів медичного канабісу для лікування низки хвороб.

Законопроєкт №7457 про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни, передбачає встановлення жорсткого контролю над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів.

Текст проєкту оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Уповноважена Верховної Ради у Конституційному Суді, народний депутат Ольга Совгиря заявила в Телеграмі, що діяльність з обігу таких засобів буде підлягати ліцензуванню виключно на об'єктах і в приміщеннях, які зазначені в ліцензії.

Діяльність з культивування та (або) використання рослин медичного канабісу зможе здійснюватися лише юридичними особами за наявності в них відповідної ліцензії в межах визначених КМУ квот.

Діяльність з виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання наркотичних засобів, психотропних речовин, рослин, яких стосуватиметься закон, так само буде підлягати ліцензуванню і здійснювати їх зможуть лише юридичні особи.

Обіг рослин канабісу буде здійснюватися за умови забезпечення контролю та простежуваності на всіх етапах такого обігу: з маркуванням кожної партії, веденням електронного реєстру переміщення партій тощо.

Роздрібна торгівля відповідними препаратами буде здійснюватися виключно у ліцензованих аптеках із пред'явленням електронних рецептів.

Законопроєкт не передбачає легалізацію і вільний обіг канабісу, а так само не передбачає звільнення від відповідальності за незаконний обіг канабісу чи інших наркотичних засобів чи послаблення такої відповідальності, зазначила Совгиря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 вересня 2022
21 вересня 2022
17 вересня 2022
25 серпня 2022
19 серпня 2022
16 серпня 2022
15 серпня 2022
06 серпня 2022
29 липня 2022
27 липня 2022