Поділитись:

Ковельська міськрада звернулася до священників та вірян УПЦ (МП)

Середа, 01 червня 2022, 15:58

Депутати Ковельської міської ради 27 травня прийняли звернення до священнослужителів та парафіян УПЦ щодо зміни канонічного статусу церкви.

Відповідне рішення оприлюднене на офіційному сайті Ковельської міської ради. 

Як йдеться у зверненні, Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП), як частина російської православної церкви (РПЦ), для російської федерації, яка здійснює воєнну агресію проти України, практично є останнім форпостом з підтримки держави-агресора. Діяльність УПЦ МП носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Будучи структурним підрозділом Російської православної церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідає всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні.

Депутати нагадують, що для прикриття антидержавної діяльності структури Російської православної церкви на теренах України, УПЦ МП присвоїла собі назву «Українська православна церква». Внаслідок цієї умисної маніпуляції мільйони українців зазнають великої омани, оскільки переконані, що ходять до української церкви.

Як йдеться у зверненні, перед вторгненням в Україну Путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають» і цим аргументував необхідність «навести лад в Україні».

«Православна церква в Росії не є церквою як такою, це певний департамент у справах релігій російської держави, а позиція РПЦ, та персонально патріарха Кіріла у війні Росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних Кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки», – зазначають автори звернення.

Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до патріарха РПЦ Кіріла з вимогою надати автономію УПЦ МП. Майже дві сотні священників УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії Кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в Москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

«У сьогоднішні важкі дні ми бачимо, як об’єднуються люди, церкви різних конфесій, партії, різні об’єднання для того, щоб працювати на благо перемоги України. Тому і священнослужителі, ті, хто є прикладом для людей, проповідують любов один до одного, мають показати приклад іншим і об’єднатись в єдине ціле для спільної мети. У нас є визнана Православна Церква України, яка служить своєму народу і двері її відкриті для усіх бажаючих та є єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії серед православних церков України», – йдеться у зверненні.

Депутати Ковельської міської ради зазначили, що у цей визначальний час всі українські інституції повинні захищати державний суверенітет. Тому, закликали священнослужителів та духовенство Української православної церкви Московського патріархату, розміщених на території Ковельської громади, вжити необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з Московського патріархату, переходячи до реальних дій, а не «тихої відсидки».

«Сьогодні сказати «ні» російській церкві – вимога часу, вимога совісті. Ми з повагою ставимось до ваших релігійних переконань і в жодному разі не закликаємо до міжконфесійної ворожнечі, однак наголошуємо: нічого духовного немає у прагненні вбивати і нищити. Спинити навалу агресора на Україну неможливо, не спинивши московську церкву в Україні», – йдеться у зверненні.

Депутати закликали відкинути непорозуміння та сумніви, вийти з лав УПЦ МП, сісти за круглий стіл перемовин з представниками Православної церкви України і спільно шукати мирні шляхи до такого рішення, яке б раз і назавжди, закрило дорогу російській церкві в Україну, а вірянам нашої країни дало змогу збудувати справжню Соборну незалежну українську церкву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 серпня 2022
11 серпня 2022
01 серпня 2022
08:30
27 липня 2022
11 липня 2022
05 липня 2022
01 липня 2022
30 червня 2022
27 червня 2022
08 червня 2022
06 червня 2022
22:02
01 червня 2022
27 травня 2022
23 травня 2022