Поділитись:

ПЦУ закликала Вселенського патріарха позбавити Кіріла Гундяєва престолу

Четвер, 26 травня 2022, 17:17

Православна церква України просить Вселенського патріарха позбавити престолу главу РПЦ Кіріла Володимира Гундяєва, який благословляв російське вторгнення в Україну.

Про це митрополит Київський і всієї України Епіфаній написав у фейсбуці.

«Архієрейський Собор ПЦУ звернувся до Вселенського Патріарха та Предстоятелів Помісних Автокефальних Церков з проханням осудити духовні злочини Кирила і позбавити його престолу, зокрема на підставі поширення єретичного етнофілетичного вчення про "русскій мір" та поширення схизм серед православних (безпідставного розриву євхаристійного єднання та створення єпархій РПЦ в межах Олександрійського Патріархату)», – йдеться в повідомленні.

Поза цим, Епіфаній нагадав, що патріарх Кіріл є одним із творців ідеології «русского міра», її популяризатором та пропагандистом.

За його словами, сама ця ідеологія підпадає під осудження етнофілетизму як єресі Константинопольським Собором 1872-го року.

Відповідно, на думку Епіфанія, Кирил Гундяєв як співтворець і пропагандист «русского міра» має підлягати осудженню, якщо не зречеться цієї єресі та не виявить плодів покаяння.

Глава ПЦУ також закликав Предстоятелів інших помісних Церков засудити слова та дії Московського патріарха Кирила, який з амвону підтримує кровопролитну війну проти України.

«Адже не може тримати чашу з Євхаристією та пастирський жезл той, чиї руки – в крові жертв російської армії, яку він, російський патріарх, благословив на цю бійню», – підсумував Епіфаній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 березня 2023
28 березня 2023
27 березня 2023