Поділитись:

На Волині священник УПЦ «МП» передумав переходити до ПЦУ разом із громадою

Четвер, 26 травня 2022, 13:40

25-го травня біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Поромівській громаді розгорівся скандал. Священник, який напередодні заявив, що підтримує рішення парафіян про перехід до ПЦУ, змінив свою думку. Через це зібрали нові збори.

Нагадаємо: 22-го травня відбулися збори релігійної громади, яка більшістю (66 із 66 зареєстрованих) голосів вирішила перейти до ПЦУ, отець Петро Кубінський, настоятель храму, заявив, що підтримує волевиявлення парафіян, – інформує БУГ. 

Після цього отець Петро Кубінський, який водночас є ще й настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці села Шахтарського, написав прохання на ім’я митрополита Епіфанія про прийняття його разом з громадою до ПЦУ під тимчасову пастирську опіку митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Через два дні, 24-го травня, митрополит Епіфаній видав Указ про задоволення прохання отця Петра Кубінського про його прийняття до ПЦУ. Проте 25-го травня настоятель бортнівського храму змінив своє рішення і скликав нові збори. Підтримати його чи проконтролювати процес приїхали священники з інших парафій УПЦ «московського патріархату», зокрема благочинний Нововолинської округи отець Петро.

У результаті довгих дискусій, обговорень та суперечок люди проголосували так: 54 голоси – за те, щоб лишитися в підпорядкуванні УПЦ «МП», 1 людина утрималась, зареєструвались 68 осіб (13 із зареєстрованих не поставили підпис). 

Під час суперечок одній жінці стало зле, до неї викликали швидку допомогу. За правопорядком слідкували правоохоронці.

Як повідомив депутат Поромівської громади, місцевий мешканець Роман Франчук, вони планують 26-го травня їхати до Володимир-Волинської єпархії ПЦУ, бо вважають своє рішення законним, оскільки мають цьому документальне підтвердження. Після чого, якщо будуть протиріччя, храм опломбують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 листопада 2022
25 листопада 2022
24 листопада 2022
20:00