Поділитись:

На Волині вздовж доріг розрісся небезпечний борщівник – його знищують (фото)

Середа, 25 травня 2022, 12:15

На Волині вздовж доріг дорожники почали викошувати небезпечну рослину – борщівник Сосновського.

Про це у середу. 25 травня, повідомили на  фейсбук-сторінці Служби автомобільних доріг у Волинській області.

Допоки в країні триває війна, експлуатаційне утримання автошляхів державного значення є основним напрямком роботи волинських дорожників.  Експлуатаційне утримання – це величезний комплекс робіт з догляду за дорожньою інфраструктурою. 

Скошування трави, бур’янів та іншої рослинності на узбіччях та укосах, розділювальних смугах автомобільних шляхів – один із таких видів робіт, що притаманний весняно-літньому періоду. І виконуються вони не лише з метою створення естетичного й доглянутого вигляду узбіч, а насамперед спрямовані на забезпечення безпечних умов для всіх користувачів автодоріг.

Усе частіше вздовж шляхів області можна побачити високу красиву рослину з перистим крислатим листям, зонтичним суцвіттям дрібних білих квіточок і порожнистим стеблом. Ця розкішна, велетенська рослина манить до себе дорослих та дітей, та насправді її краса є підступною. Йдеться про отруйний представник флори – борщівник Сосновського. Його сік містить отруйну речовину – фурокумарин, який при потраплянні на відкриті частини тіла людини під впливом сонячної енергії спричиняє сильні опіки шкіри та слизової, які важко загоюються. 

А ще борщівник може викликати алергію, адже виділяє безліч ефірних масел. Алергічна реакція може виникнути як при контакті, так і шляхом попадання алергену в дихальні шляхи. 

Найбільш небезпечний борщівник в період цвітіння, який триває практично все літо.

Борщівник розмножується головним чином насінням, швидко розростається і з часом утворює великі зарості, витісняючи іншу рослинність.

Щоб не допустити поширення борщівника Сосновського у смугах відведення автошляхів державного значення,  балансоутримувачем яких є Служба автомобільних доріг у Волинській області, підрядні підприємства взялися за активну боротьбу з ним. Головне у цьому – не дати дозріти і висипатися насінню.

Порослі борщівника вздовж автодоріг ліквідовують шляхом скошування.

«Закликаємо користувачів доріг бути уважними і обережними на узбіччях автошляхів та в смузі їх відведення, адже найкращий спосіб запобігти опікам і алергії від борщівника – не стикатися з рослиною», – додали у Службі автодоріг. 

На фото – працівники підрядного підприємства ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс» знищують борщівник у смузі відведення автодороги М 19 Доманове (на Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на Бухарест).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 червня 2022
18:27
15 червня 2022
13 червня 2022
03 травня 2022
26 лютого 2022
22 лютого 2022
09 лютого 2022
04 лютого 2022
31 січня 2022
26 січня 2022
22 січня 2022
30 грудня 2021
16 грудня 2021
08 грудня 2021
07 грудня 2021