Поділитись:

Олена Зеленська поспілкувалася з першими леді Польщі, Литви та Франції (фото)

Неділя, 15 травня 2022, 04:42

Перша леді України Олена Зеленська поспілкувалася з колегами з Польщі, Литви та Франції. Зустріч відбулася в онлайн-форматі. Зеленська подякувала жінкам за теплий прийом українських громадян, які вимушено виїхали з країни під час війни.

Олена Зеленська поспілкувалася в режимі відеозв'язку з першою леді Польщі Агатою Корнгаузер-Дудою, Литви – Діаною Наусєдєнє, Франції – Бріжит Макрон, пише 24 канал.

Вона подякувала дружинам президентів за теплий прийом українців, за можливість отримувати медичні та освітні послуги.

Також завдяки міжнародній евакуаційній ініціативі «Рейси життя» українські діти з онкологією можуть лікуватися у Польщі та Франції. У сусідній країні перебувають сотні хворих українських дітей. Ще 45 пацієнтів полетіли до Франції.

З дружиною президента Литви Діаною Наусєдєнє Зеленська обговорила новий спільний проєкт – щойно створений у Вільнюсі Український центр, який стане осередком культурного, соціального та освітнього життя українців у Литовській Республіці.

Під час цієї розмови перша леді України запропонувала колегам нові проєкти для співпраці – національну програму психологічної допомоги:

«Вона спрямована на підтримку дітей та їхніх батьків, людей з інвалідністю, людей старшого віку, учасників бойових дій та членів їхніх сімей. Минулого тижня, під час зустрічі з першою леді США Джилл Байден в Ужгороді ми говорили про цей проєкт і виникла ідея – залучити перших леді інших країн до розв'язання проблем психологічного, ментального здоров'я. Створюючи систему психологічної допомоги в Україні, ми братимемо найкращий світовий досвід. Біль війни треба прожити та пережити, щоб були сили йти далі і сприймати життя, щоб нація будувала майбутнє».

Перша леді Польщі взяла під свій патронат проєкт «Книжки без кордонів», щоб забезпечити дітей-переселенців виданнями українською мовою. Українські видавці надають макети книжок польським колегам, які друкують їх.

Крім того, обговорили проєкт з організації літнього відпочинку для дітей українських переселенців у Литві та Франції.

«Коли ми торік створювали в Києві клуб перших леді та джентльменів світу, ніхто не очікував, за яких трагічних обставин знадобиться його потужна сила. І ось тепер кожне "Як ти?" від моїх колег зцілює українські рани в буквальному сенсі! Дружба, яка формується в таких умовах, буде найміцнішою. Дякую, друзі. Чекаю, коли зможемо обійнятися вже при особистій зустрічі»,
– підсумувала Зеленська.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів