Поділитись:

Коли в селах біля Луцька декомунізують пам’ятники

Вівторок, 10 травня 2022, 08:51

Попри те, що у Луцьку декомунізували меморіальний комплекс, у селах неподалік міста – непочатий край роботи.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу. 

У селі Жидичин біля пам’ятника полеглим у Другій світовій бійцям лежать свіжі квіти. Їх мешканці поклали 8 травня. Односельців, життя яких забрала війна, вшановували щорічно на День перемоги. Цьогоріч від радянських нав’язувань і усього російського вирішили відходити.

«Нема отих святкувань, що були до цього. І сподіваємося, що на майбутнє також у календарі червоною датою буде 8 число», – каже очільниця Жидичинського старостинського округу Галина Матвіюк.

Щоправда, декомунізації потребує сам монумент. Велику вітчизняну слід змінити на Другу світову, 1941-й – на 1939-й. Бо ж війна в Україну, зокрема й на Волинь, прийшла разом із більшовиками у вересні 1939 року, коли Гітлер і Сталін поділили між собою Польщу. Змінювати написи потрібно, переконана староста.

«Оскільки ми плануємо бути європейською країною і йдемо до того стрімко, показали всьому світу, що ми є справжні європейці, то це доцільно зробити. І якщо зараз на меморіалі в Луцькій громаді розпочали, то я думаю, що найближчим часом це також буде у селах», – припускає Галина Матвіюк.

На місцях пам’яті про Другу світову війну в селах поблизу Луцька декомунізація тільки починається. Ось, наприклад, пам’ятник у Заборолі вшановує жертв і комуністичного, і фашистського терору. Втім дату на монументі таки варто змінити із 1941-го на 1939-й.

А на пам’ятнику в селі Боратині не вказані роки, проте він також потребує декомунізації. Адже на монументі йдеться про те, що мешканці села загинули в роки Великої вітчизняної, а не Другої світової війни.

Не потрібно змінювати дату й на монументі в районі Теремно. Лише напис: адже і там вшановують героїв Великої вітчизняної.

А на похованні, що на виїзді з Луцька на вулиці Львівській, слова «Вічна пам’ять невідомому солдату другої світової війни» написані від руки. На пам’ятниках – жодних підписів немає.

До дня пам’яті та примирення вирішили декомунізувати монумент у Підгайцях: там замість 1941-го з’явився 1939-й рік. Пам’ятник у Княгининку вшановує полеглих без ідеологічних написів і дат. Тут поряд із радянським солдатом – воїн УПА.

Пам’ятати тих, хто поклав своє життя у найстрашнішій війні минулого століття, безсумнівно, потрібно. Утім, вшановувати полеглих варто без ідеологічних нав’язувань радянського керівництва. Адже нині його нащадки, як і в минулому, жорстоко знищують українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 вересня 2022
26 вересня 2022
20:00
25 вересня 2022
24 вересня 2022
20:54