Поділитись:

Вчені вивели новий сорт кавуна без кісточок

Понеділок, 25 квітня 2022, 05:19

Ізраїльська компанія Origene Seeds завершила випробування нового насіння кавуна, яке споживає приблизно на 30% менше поливу, а також на третину менше добрив при порівнянні врожайності та якості.

Про це повідомляє greenpost.ua, пише agronews.ua.

Напевно, цей насіннєвий матеріал буде затребуваний у державах, де часто відбуваються посухи, – Південної Америки, Близького Сходу та Африки.

За словами доктора Еяля Варді, генерального директора та засновника Origene Seeds, насіння кавуна вже посаджено виробниками по всій Північній та Південній Америці. У Європі інноваційний насіннєвий матеріал використовується у південних районах Середземномор’я, Іспанії, Італії, Греції та Туреччини.

«За останні 3 роки нове насіння кавуна проходило сортовипробування в різних країнах. Мало того, що виробники заощадили принаймні на поливі на 25-30%, майже на третину також скоротилася витрата добрив. Це значна економія для виробників з огляду на витрати на добрива, які за останні два роки зросли більш ніж удвічі. Ви можете поділити витрати на дві різні частини. По-перше, ціна дуже висока, а по-друге, екологічні витрати тепер нижчі через більш сприятливі умови вирощування та меншого застосування агрохімікатів. Якщо ви виявите високий рівень добрив, ви виявите сліди закису азоту у підземних водах у водоносних горизонтах. Це, зрештою, завдає шкоди якості підземних вод», – пояснив Еяль Варді.

Стійкі до посухи сорти у поєднанні з технологіями точного землеробства (такими як безперервний моніторинг утримання води у ґрунті, удосконалені функції зрошення, безпілотні літальні апарати з польовими знімками та дистанційними датчиками тепла) підвищать ефективність використання зрошення загалом.

В останнє десятиліття програма розведення кавунів Origene Seeds була зосереджена на аспектах посухостійкості, а також на інтрогресії ознак генотипів диких кавунів до культивованих. Внаслідок цієї новаторської дослідницької роботи було запущено у продаж низку нових та унікальних сортів кавунів з використанням води більш ніж на 30% порівняно зі стандартними комерційними сортами.

«Ми фокусуємося переважно на кавунах без кісточок. Наш насіннєвий матеріал поширюється серед розплідників та дистриб’юторів у всіх вищезгаданих країнах», – говорить доктор Варді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 травня 2022
14 травня 2022
11 травня 2022
09 травня 2022
30 квітня 2022
29 квітня 2022
24 квітня 2022
10 квітня 2022
12 лютого 2022
22 січня 2022
14 січня 2022
11 січня 2022
09 січня 2022
03 січня 2022