Поділитись:

У США заявили, що Китай повинен обрати між росією та Україною

П'ятниця, 15 квітня 2022, 09:59

Китаю доведеться зробити вибір у конфлікті між росією та Україною, оскільки він позначається на репутації країни у світі.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, повідомляє Суспільне.

Як зазначив посадовець, ще до початку вторгнення росії в Україну москва і Пекін підтримали спільну заяву, в якій йшлося про те, що дружба між ними «не має кордонів».

«Думаю, зараз в деякому роді перевіряється, які ці кордони, оскільки Китай знаходиться в скрутному становищі», — наголосив він.

Блінкен нагадав, що Китай неодноразово стверджував, що його політика ґрунтується на дотриманні Статуту ООН і на принципах, які лежать в його основі.

«Ми чекаємо, що Китай виступить на захист принципів, яких, як він заявляє, він дотримується. Але він цього не робить. Думаю, він знаходиться у все більш незручному становищі через те, що є величезний розрив між тим, за що Китай нібито виступає, і тим, що він по-справжньому робить. Думаю, це позначається на його репутації у світі, в багатьох частинах світу», — сказав урядовець.

При цьому держсекретар наголосив, що йдеться не про підтримку США, а про підтримку сторони, яка права.

«Суть в тому, щоб підтримати основоположні принципи системи міжнародних відносин або хаос, або конфлікт. І, зрештою, Китаю доведеться зробити вибір», — підсумував Блінкен.

Нагадаємо, що Фінляндія та Швеція готові приєднатися до НАТО вже влітку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
17:13
18 серпня 2022
11:29
16 серпня 2022
21:45