Поділитись:

Як оцінюватимуть учнів під час війни? Пояснення

П'ятниця, 01 квітня 2022, 07:39

В Україні на час війни спростять систему оцінювання у школах, зокрема у школах не радять проводити контрольні.

Державна служба якості освіти розробила рекомендації для шкіл, за якими будуть оцінювати результати учнів в поточному навчальному році.

Без змін залишиться формувальне оцінювання, яке є зворотнім зв’язком вчителя з учнями під час уроків. За допомогою нього педагоги виправляють помилки чи дають поради, частіше в усній і рідше в письмовій формі.

Контрольне оцінювання, яке є джерелом найбільших стресів для дітей у шкільному житті – спростять. На час війни контрольні роботи проводити не рекомендують, натомість радять використовувати поточні результати уроків.

Однак рішення про відмову або спрощення контрольних робіт має ухвалювати педагогічна рада кожної школи окремо.

Для школярів-переселенців при річному оцінюванні будуть використовувати результати за перший семестр із пере зарахуванням оцінок, цей підхід буде особливо корисним для дітей, які змінили заклад освіти.

Після закінчення навчального року учні мають отримати від тимчасової школи супровідний лист, який використовуватимуть у подальшому навчанні, зокрема на основі нього пере зараховуватимуть оцінки при поверненні до своєї школи.

Для батьків та учнів фахівці радять завести "Щоденник навчання" – у ньому мають фіксувати вивчені теми та види діяльності на уроках, тобто ігри, вправи, досліди чи проєкти.

Цей щоденник не буде оцінюватись  його ведення добровільне, але він стане у пригоді класному керівнику у складанні супровідного листа. При цьому в жодному разі учитель не має дорікати учневі за відсутність такого щоденника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 грудня 2023
29 листопада 2023
28 листопада 2023
25 листопада 2023
21 листопада 2023
14 листопада 2023
07 листопада 2023
06 листопада 2023
02 листопада 2023