Поділитись:

Як реєструвати новонароджених в умовах воєнного стану

Вівторок, 08 березня 2022, 13:17
Як реєструвати новонароджених в умовах воєнного стану

З 24 лютого в Україні триває війна, яку розпочала Росія, нахабно назвавши все «військовою спецоперацією». Поки російські війська знищують українські міста, незалежне та незламне життя продовжується. Діти народжуються в метро, у підвалах та укриттях, у лікарнях під обстрілами.

Міністерство охорони здоров'я України спростило реєстрацію новонароджених під час військових дій. Наказ «Щодо забезпечення реєстрації новонароджених в умовах воєнного стану» дозволяє засвідчити народження дитини у випадку, якщо пологи відбулися поза межами закладу охорони здоров‘я. Представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розказує, що потрібно знати батькам та медичним працівникам, інформує shuba.

Що потрібно знати батькам?

Послуга єМалятко наразі недоступна у звʼязку з воєнним станом. Зареєструвати дитину можна в найближчому відділі Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), де немає активних бойових дій.

Для реєстрації вам знадобиться лише паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о. Його можуть видавати медпрацівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд новонародженого. За відсутності бланків, медичні працівники можуть виписати довідку про народження в довільній формі у двох екземплярах.

Якщо доступ до реєстру ДРАЦС відсутній, держоргани складуть запис у паперовій формі. А щойно доступ відновиться, усі відомості внесуть до реєстру протягом 5 робочих днів.

Окрім того, мати дитини може отримати свідоцтво про народження, звернувшись до закладу охорони здоров‘я. З собою слід мати медичні документи про спостереження за вагітністю або бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров’я, де містяться медичні записи про вагітність.

Що потрібно знати медичним працівникам?

Медичне свідоцтво про народження за формою №103/о можуть видавати медпрацівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд новонародженого.

Засвідчувати народження дитини у такий спосіб зможуть всі медики, які працюють у ліцензованому медичному закладі, зокрема і ті, хто надають екстрену медичну допомогу.

Якщо медичний працівник не може видати породіллі медичне свідоцтво про народження за формою №103/о, наказом також дозволено виписати довідку довільної форми у двох екземплярах. Один із них передається матері, а другий – на зберігання до медзакладу.

Всім медичним працівникам рекомендовано забезпечити запас надрукованих бланків за формою №103/о.

Нагадаємо: Міністерство охорони здоров'я України дозволило відпуск більшості рецептурних препаратів без рецепта лікаря на час воєнного стану. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів