Поділитись:

Підвищену зарплату отримали ще не всі волинські медики

Неділя, 13 лютого 2022, 17:23

Не всі заклади охорони здоров’я виплатили підвищені зарплати медикам. Керівникам пропонують не скорочувати персонал чи переводити на пів ставки, а фіксувати борг і чекати «антикризового» пакету НСЗУ.

Про це йшлося під час засідання бюджетної комісії Волинської облради, пишуть Волинські новини

Зокрема, у контексті розгляду фінансових питань щодо коштів на медицину депутат облради Ярослав Матвійчук поцікавився, яка ситуація із виплатами зарплат медикам. Адже, приміром, у Володимирі наразі ситуація невтішна.

«У Володимирі в ТМО ми порахували, що після підняття зарплат додатково на рік треба понад 30 мільйонів. Це якщо все, що заплатить НСЗУ, піде на зарплати», - зазначив він.

У відповідь начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Юрій Легкодух повідомив, що ще не всі заклади розрахувалися з працівниками за новими тарифами.

«Управління охорони здоров’я моніторить стан виплат зарплат і виконання розпорядження Кабміну. За нашими розрахунками, щоб заклади вийшли на рівень таких заробітних плат, потрібно на місяць 110 мільйонів. Наразі затягнувся процес підписання договорів НСЗУ з вторинками, тож днями будемо знати детальніше, які заклади виплатили. Щодо первинки, то виплатили всі медзаклади. Щодо закладів вторинки, то станом на 10 лютого з 31 розрахувалися 17. Третинка – розрахувалися близько 10 закладів з 17-ти», – повідомив він.

Крім того, він закликав керівників медзакладів не скорочувати персонал, якщо є заборгованість із виплати зарплати.

«Є виступи міністра охорони здоров’я, що заклади не повинні скорочувати персонал чи переводити на пів ставки, а показувати цю заборгованість, і потім МОЗ із НСЗУ розглядатимуть можливість «кризового» пакету, щоб виправити ситуацію, яка складається», – зауважив він.

Депутат Ярослав Матвійчук, своє чергою наголосив, що органи місцевого самоврядування не впораються самотужки з цією ситуацією.

«Володимир, який платить реверсну дотацію, якби віддав всі видатки на розвиток, тоді, може, відсотків 70 виплатили ті зарплати після підвищень. Тобто органи місцевого самоврядування не потягнуть самі. А є громади, які ще в гіршій ситуації, ніж наша», – резюмував посадовець.

Нагадаємо, минулого місяця Кабмін затвердив ухвалу, якою підвищив зарплати медикам: лікарі мають отримувати не менше 20 тисяч на місяць, а медсестри – не менше 13,5 тисячі гривень. Однак окремого фінансування під це з державного бюджету не виділили – все за рахунок коштів, які лікарні одержують від НСЗУ в рамках оплати за медичними пакетами. Нині до МОЗ надходять скарги від медиків про переведення на неповну зайнятість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 лютого 2023
20:49
01 лютого 2023
21:17
31 січня 2023
21:22