Поділитись:

Свято єднання: у Луцьку розгорнули довжелезний стяг у День Соборності (фото, відео)

Субота, 22 січня 2022, 15:44

У суботу, 22 січня, сотні Лучан вийшли на Театральний майдан. Причина вагома – річниця об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки, День Соборності України.

У сонячний зимовий день у середмісті Луцька святкова і піднесена атмосфера. Місто майорить блакитно-жовтими стягами. Лучани посміхаються і вітають один одного з одним із найбільших державних свят. Військовий оркестр виконує Гімн України, а курсанти розгортають величезний український стяг. З українською символікою на Театральному можна побачити й зовсім маленьких дітлахів, які народилися вже після того, як розпочалася сучасна війна за незалежність України, і лучан поважного віку, які ще пам'ятають радянські часи, коли лише за проукраїнські погляди можна було потрапити до Сибіру. 

Традиційно, лучани утворили «живий ланцюг» і пронесли двохсотметрового прапора України вулицею Лесі Українки. До акції долучилося й чимало дітей. На щастя, все менше і менше лишається тих, хто дивується такому дійству щороку 22 січня і з подивом допитується в учасників що відбувається. Але невелика частина таких людей все ще є. Вони стояли осторонь, спостерігаючи за акцією.

 

«...змусили оце дітей в таку погоду виходити на мітинг», – обурюється ніби про себе одна з жінок, які випадково проходили повз. На що щасливі учасники «ланцюга» відповідають, що ніхто їх не змушував, це їхнє власне бажання.

І в такі моменти, коли бачиш, з якою гордістю зовсім маленькі і юні українці несуть нашого прапора, і роблять це за бажанням власного серця, – розумієш, що українська державність відбулася, як би це не намагалися заперечувати вороги. На щастя, давно минули часи, коли на різноманітні акції, які проводилися «для галочки», влада зганяла людей адміністративним методом. Ми виходимо на площі святкувати наші державні свята тому, що так хочемо, тому, що відчуваємо радість від цього і справжнє єднання навколо спільних цінностей: нашої мови, історії, культури й традицій. 

Із сотнями лучан до «живого ланцюга» доєдналися депутати Луцької міської ради від фракції «Громадянський рух «СВІДОМІ».

«День Соборності – це свято, яке символізує об’єднання України. Сьогодні виклики, які стояли перед нашою державою сто років тому, є актуальними, як ніколи. Тому ми маємо демонструвати усім, що ми єдині та об’єднанні. Сьогодні ми з колегами депутатами святкуємо День Соборності України разом з усіма лучанами на Театральному майдані», – зазначив голова фракції Тарас Шкітер.

 

По закінченню акції лучани розійшлися у піднесеному настрої: хтось додому, хтось у своїх справах, а хтось – продовжувати святкування у затишних кафе Старого міста.

В час, коли увесь світ стурбований накопиченням військ ворога на кордонах України, коли президент України закликає націю зберігати спокій – не може бути кращої відповіді, аніж та, яку сьогодні демонструють лучани разом з мільйонами інших українців по всій країні. Ми з гідністю показуємо, що ми – українці, і ми єдині. Ми пам'ятаємо свою історію, шануємо своїх Героїв і не боїмося ворога, який вже восьмий рік поспіль намагається відібрати у нас Соборність, незалежність і суверенітет.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів