Поділитись:

У Львові однорічному хлопчику пересадили печінку 44-річного чоловіка (фото)

Четвер, 20 січня 2022, 09:59

У Львівській дитячій лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова провели унікальну в Україні операцію з пересадки частини печінки від посмертного донора однорічному хлопчику.

Операція, яка відбулася ще 12 січня, була надскладною і тривала майже 12 годин.

Про це інформує Укрінформ.

«Дитина перебувала в нашій лікарні ще з тримісячного віку, коли була діагностована вроджена вада розвитку – біліарна атрезія. Єдиним шансом врятувати життя хлопчику, яке вже вимірювалося місяцями, а може й тижнями, була трансплантація печінки, і чим швидше, тим краще. Компенсувати функцію печінки фактично нічим не можна, це не так, як нирки, що можна використати гемодіаліз. Це одна з найскладніших операцій у трансплантології. Бо анатомія печінки має багато варіантів, і ніколи не можна знати однозначно, як і що відбудеться навіть при підготовці органу», – сказав під час операції хірург дитячої міської лікарні Першого ТМО Львова Дмитро Грицак.

За його словами, складність полягає ще і в тому, що лікарі пересаджували не всю печінку, а лише фрагмент, приблизно 2-3% від маси тіла дитини, однак при цьому важливо зберегти всі судини та жовчні шляхи, щоб відновилося нормальне кровопостачання і відтік жовчі.

Орган для операції вперше транспортували вертольотом із Вінниці. Донором став 44-річний чоловік, у мозку якого розірвалася аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів.

Як розповіли в лікарні, однорічний хлопчик Артем із маленького села на Прикарпатті важить всього 9,5 кг. Він народився із непрохідними жовчовивідними шляхами. Хворобу в малюка видавали жовта шкіра та склери очей, а ще великий животик. Печінка поступово відмовляла.

Трансплантація відбувалася 12 січня і тривала майже 12 годин. Проводили оперативне втручання львівські хірурги спільно з трансплантологами з клініки "Феофанія", які приїхали на допомогу.

«Операція пройшла успішно, і тепер важливо, щоб не було імунологічного відторгнення, і орган почав функціонувати. Якщо реабілітаційний період пройде добре, це дозволить дитині стати дорослою і жити повноцінним життям, ніяк не відрізняючись від своїх ровесників», – зазначив Кирило Хижняк, керівник Центру трансплант-координації клініки «Феофанія».

Вже сім днів після операції хлопчик перебуває в реанімації під цілодобовим моніторингом.

Лікарі зазначають, що успішна операція – це лише половина шляху, попереду – не менш складна його частина, виснажений хворобою організм дитини має адаптуватися до життя з новим органом.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 травня 2022
17 травня 2022
04 травня 2022
03 травня 2022
02 травня 2022
24 квітня 2022
20 квітня 2022
19 квітня 2022
18 квітня 2022
16 квітня 2022
05 квітня 2022