Поділитись:

Чи підтримують медики Волині законопроект про пересадку органів

Вівторок, 25 жовтня 2016, 17:17

Керівники медичних закладів на Волині та інші представники галузі вважають, що в Україні потрібно вдосконалювати практику пересадки людських органів, запровадивши презумпцію згоди.

Дещо відмінна думка щодо цього питання у представників церкви.

Зауважимо, що у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти про трансплантацію органів. Один – авторства Ольги Богомолець, і він передбачає можливість трансплантації за презумпцією незгоди, як це зараз є, другий – авторства Олега Мусія, який пропонує запровадження презумпції згоди.

За презумпцією згоди всі люди дають згоду на трансплантацію органів і тканин після своєї смерті за замовчуванням. Ті ж, хто не згодні, повинні це письмово зафіксувати.

Голова "медичної" комісії Волиньради, медик за освітою Олександр Зінчук вважає, що потрібно підтримувати законопроект авторства нардепа Олега Мусія. Мовляв, саме така система діє в країнах Європейського Союзу.

Депутат зізнається, що на власні очі бачив процес трансплантації нирок, печінок і зробив висновок, що це можна робити і в Луцьку.

Погодився з цим і головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор. "Ми сьогодні готові. Пересадка нирки – не так складно", – каже він.

Головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор><span class=Головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор

Як зауважив завідувач відділенням екстракорпоральних методів детоксикації в Луцькій міській клінічній лікарні Ігор Гордійчук, трансплантологія в Україні є надзвичайно відсталою і додав: "Держава, яка не хоче кормити своїх лікарів, мусить кормити чужих". Прийняття законопроекту про презумпцію згоди дозволить українській медицині вийти на новий рівень, вважає медик.

Зі слів Ігоря Гордійчук, програма донорства добре розвинена в Білорусі. Однак над нею там працювали не один рік.

Завідувач відділенням екстракорпоральних методів детоксикації в Луцькій міській клінічній лікарні Ігор Гордійчук><span class=Завідувач відділенням екстракорпоральних методів детоксикації в Луцькій міській клінічній лікарні Ігор Гордійчук

На думку депутата Волинської облради, випускника медінституту Сергія Сівака, законопроект, який пропонує Мусій, – це небагато, проте він може стати поштовхом до якісних змін.

Позицію церкви під час обговорення озвучив протоієрей Степан Ярема.

Степан Ярема твердить: якщо законопроект буде прийнято в такій формі, як пропонує Олег Мусій, – навряд чи релігія підтримуватиме його.

"Тіло людини – особистість, вона владна ним розпоряджатися. Без дозволу особи ніхто не може робити щось з її тілом", – вважає Степан Ярема.

Однак представник церкви погодився, що потрібно будувати соціальний імідж трансплантації в Україні.

Степан Ярема переконаний, що більшість українців даватимуть згоду на пересадку органів свого померлого родича, щоб допомогти іншим людям.

"Коли є така ситуація, родина може відчувати якийсь героїзм. Це може бути заспокоєнням для людини. Я думаю, 90 % буде згідні", – каже протоієрей Ярема.

Протоієрей Степан Ярема><span class=Протоієрей Степан Ярема

Деякі учасники круглого столу не погодилися з думкою священослужителя. Мовляв, час "життя" органів людини після її смерті невеликий, а тому рішення про трансплантацію потрібно приймати миттєво. А це через презумпцію незгоди зробити практично неможливо.

"Нирка живе 24 години. Серце живе 12 годин. Найбільш недієздатна печінка", – повідомив головний хірург управління охорони здоров'я ОДА Ігор Бабін.

Генеральний директор Волинського обласного територіального медичного протитуберкульозного об'єднання Юрій Валецький поставив крапку в обговоренні: трансплантологія – добра справа і повинна розвиватися. Крім того, потрібно інтенсивно проводити просвітницьку роботу і пояснювати людям, для чого потрібна пересадка органів.

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 жовтня 2020
18 жовтня 2020
16 жовтня 2020