Поділитись:

"Лебедь VS Салівон": водії на "Ягодині" назвали корумпованих митників (відео)

Понеділок, 24 жовтня 2016, 13:09

Волинські журналісти побували з нічним візитом на міжнародному пункті пропуску "Ягодин" і зафільмували, що там відбувається й як рухаються черги.

За словами тих, хто простояв 12-го та 13-го жовтня в черзі не одну годину, "червоний" коридор того вечора був абсолютно непорушним. У "зеленому" мігранти рухались не швидше, – інформує Кордон.

Натомість третя "проплачена" черга запускалася систематично кожні 15 хв по зустрічній смузі або тій, що призначена для авто, які розвертаються, пересуваючись в межах країни.

Хоча у ній можна було знайти й справді осіб, що перетинають позачергово кордон за пільговими посвідченнями (або установленими службою власних критеріях: наприклад, пропускають учасників АТО). Між іншим, це не єдиний шлях, яким "лівак" потрапляє за кордон.

Один із водів зазначив, що мусить порушувати правила дорожнього руху через те, що прикордонники перегородили проїжджу смугу й пропускають того, кого їм треба.

"Я в дорозі вже кілька годин, проїхав 700 км. В машині маленька дитина. Їду зустрічною смугою до знаку "СТОП", бо прикордонники перегородили проїжджу частину там й кажуть об'їжджати сюди", – виправдовувався чоловік.

Не на камеру окремі водії пояснили, що тоді головним на "дозорі" був "Салівон", а загалом відповідальний в наряді та за тим, як рухається черга, той, що на запуску біля шлагбаума -"Лєбєдь". Від цих двох осіб залежала ситуація з чергою та ціна позачергового проїзду.

Пізніше, коли впритул підійшли до прикордонників, зрозуміли, що "Салівон" це позивний прикордонника Володимира Салівончика. Від нашої появи він не був в захваті, але намагався поводитись адекватно. Навіть попри те, що ми нахабно заглянули камерою майже в кожне позачергове авто, запитали хто й яким чином перетинає кордон, й тим самим часто ставили прикордонника в незручне становище.

Виявляється, що "Лєбєдь" – це Олександр Лебедюк, прикордонник з чималим стажем роботи. Кажуть, що він постійно, вже років з десять, в зміні займає пост на "воротях до раю". Адже саме там, біля шлагбаума, насправді може керувати всіма чергами й корумпованими схемами.

Мігранти розповідають, що цієї ночі частина "проплачених" автомобілів тихенько рухалася до шлагбаума ще одним шляхом – поміж фурами. Це ті, хто заплатили по 1000-1500 грн за позачерговий проїзд й найскоріше перетинають кордон. Інші ж, їдуть трохи дешевше на виду у всіх "третьою" чергою. Під час зміни, коли на "брамі" стоїть Лебедюк, поміж вантажівками проводять чи не найбільше "лєвих" транспортних засобів.

На жаль, згідно чинного законодавтва ми не можемо проводити зйомку режимного об'єкта й опублікувати як працює знаходячись у цьому місці Лебедюк. Але ми можемо попросити відповідні правоохоронні структури зробити це замість нас.

До речі, з інсайдерських джерел відомо, що стосовно діяльності Салівончика, Лебедюка та деяких інших осіб вже проводилось службове розслідування власною безпекою прикордонної служби. Тоді у цивільному автотранспорті, де прикордонники перебували зі зброєю (що заборонено), виявили чималі суми грошей невідомого походження. Попри все, з певних причин, вони й надалі виконують свої обов'язки на цих же посадах.

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 червня 2020
25 травня 2020
14 травня 2020
18 квітня 2020
17 квітня 2020
15 квітня 2020
04 березня 2020
20 січня 2020
04 листопада 2019
07 жовтня 2019
01 жовтня 2019
03 вересня 2019
31 липня 2019
03 липня 2019