Поділитись:

Короткий період «сліпоти», що необхідний для зору

Четвер, 25 листопада 2021, 01:38

Фіксаційні рухи очей – це настільки малі рухи ока, що люди, навіть, не усвідомлюють їх. Проте вони відіграють велику роль у нашій здатності бачити букви, цифри та предмети на відстані.

Про це пише сайт волинських новин Конкурент, посилаючись на Technology.org.

У новій статті, опублікованій в Proceedings of the National Academy of Sciences, дослідники з Університету Рочестера, в тому числі Мікеле Руччі, професор когнітивних наук, і Дженіс Інтой,  науковий співробітник в лабораторії Руччі, ще більше підсилюють докази про важливу роль цих крихітних рухів.

Вивчаючи, як тип фіксаційного руху очей, який називається мікросакада, впливає на фовеолу, невелику область в центрі сітківки, дослідники надають важливу основоположну інформацію. Це може привести до вдосконалення методів лікування і терапії порушень зору.

Маленька, але важлива частина ока

Хоча фовеола крихітна, вона необхідна для розгляду дрібних деталей і виконання повсякденних завдань, таких як пошук друга в натовпі або читання далеких дорожніх знаків під час водіння. Оскільки частинка є дуже маленькою, нам потрібно постійно переміщувати погляд, щоб фовеола могла отримати повний огляд світу. Це подібно до обертання телескопа, щоб отримати повне уявлення про місце. На відміну від того, коли ми можемо обертати телескоп, наші очі здійснюють більшість цих змін погляду, особливо найменші, самі по собі, часто не помічаючи. Але переміщення погляду є важливим для зору.

Інтой каже: «Наскільки добре ми бачимо в будь-який момент, тісно пов’язане з тим, як і коли ми переводимо погляд».

Дослідники зосередилися на мікросакадах, крихітних швидких зміщеннях погляду, які часто виникають, коли ми розглядаємо дрібні деталі. Давно відомо, що зір тимчасово погіршується під час більших змін погляду. Наприклад, оглядаючись назад і вперед між двома екранами комп’ютера. Це явище тимчасового погіршення зору відоме як саккадичне пригнічення. Однак досі не було відомо, чи відбувається перетин під час мікросакад і чи вплине це на видимість у фовеолі.

Руччі каже: «У нашій лабораторії ми маємо інструменти з високою роздільною здатністю для вивчення зору в такому невеликому масштабі, тоді як інші дослідження історично зосереджувалися на периферичних областях ока, де така точність не потрібна».

Період осліплення

Дослідники зафіксували мікросакади у людей-спостерігачів, які виконували комп’ютерне завдання – шукали на екрані «бліх», які стрибали в клаптику «хутра», завдання, яке нагадує соціальний догляд у приматів.

Те, що виявили дослідники, було дивним. Безпосередньо перед і відразу після того, як погляд учасників змінився, учасники не могли побачити бліх, навіть коли дивилися прямо на них.

«Ми помітили, що мікросакади супроводжуються короткими періодами пригнічення зору, під час яких ми, по суті, сліпі», – каже Інтой.

Однак дослідники виявили, що зір швидко відновлювався в центрі погляду і продовжував відновлюватись, так що зір в цілому в цій області швидко покращився після саккади.

«Наші результати показують, що сам центр погляду зазнає різких і швидких модуляцій щоразу, коли ми перенаправляємо свій погляд», — каже Інтой. «Ця короткочасна втрата зору, ймовірно, відбувається тому, що ми не бачимо зображення світу, що змінюється, коли ми рухаємо очима. Пригнічуючи сприйняття під час саккад, наша зорова система здатна створити стабільне сприйняття».

Майбутні дослідження визначать більше про це явище і про те, як люди контролюють рухи очей, щоб збалансувати саккадичне порушення з покращенням зору в майбутньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 травня 2022
16 травня 2022
14 травня 2022
11 травня 2022
09 травня 2022
30 квітня 2022
29 квітня 2022
25 квітня 2022
24 квітня 2022
10 квітня 2022
12 лютого 2022
22 січня 2022
14 січня 2022
11 січня 2022