Поділитись:

У Луцьку презентували студію друку шрифтом Брайля

Вівторок, 18 жовтня 2016, 13:53

У Луцьку відбулася презентація студії друку шрифтом Брайля.

Голова Волинського обласного осередку ВГО "Генерація успішної дії" Віталій Ткачук зауважив, що видавництво книг шрифтом Брайля дуже актуальне питання. Він зауважив, що особлива потреба у таких книгах у дітей, адже це дає їм змогу розвиватися, навчатися, здобувати знання, – повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

Віталій Ткачук зазначив, що в Україні практично не видаються літератури шрифтом Брайля. За його словами, є лише одна друкарня при УТОС у Києві. Однак, наголосив, вони не хочуть друкувати книг невеликим тиражем, а якщо й роблять, то собівартість дуже висока.

Тому Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю із зору "Генерація успішної дії" розпочато проект щодо придбання обладнання для друку книг шрифтом Брайля.

Волинський обласний осередок ВГО "Генерація успішної дії" виграв конкурс громадських ініціатив, який проводила Луцька міська рада. Вони отримали 45 тисяч гривень на купівлю спеціального принтера для друку книг шрифтом Брайля. Окрім того, допомогло багато спонсорів, благодійників та небайдужих людей.

Віталій Ткачук зазначив, що дуже добре, що такий принтер є, але його потужності не вистачить на друк великої кількості літератури. І от, власне для присутніх продемонстрували перші дві книги, які надруковані не придбаному принтері. Зокрема, це "Волонтери. Мобілізація добра" та дитяча книга "Літо з Амазонками" Надії Гуменюк. Віталій Ткачук наголосив, що їх буде видано 30 примірників (кожної).

"Надруковані перші книги шрифтом Брайля. Дуже шкода, що це аж на 25-му році незалежності нашої держави. Напевно, це мало би бути набагато раніше. Міська рада буде всіляко сприяти цьому. За результатами попередніх зустрічей, які проводив я і мій заступник Сергій Григоренко, обговорені нагальні питання", – зазначив міський голова Микола Романюк.

Також він повідомив, що у бюджеті на 2017 рік буде передбачено близько 50 тисяч гривень на витратні матеріали для друку книг.

Допомогу у друці перших двох книг надала Волинська обласна друкарня. ЇЇ керівник Іван Синюк розповів, що в процесі виготовлення цих книжок виникло декілька гарних ініціатив і ідей. За його словами, планується, щоб кожна книжка, яка видаватиметься у друкарні, виходила ще й декількома примірниками шрифтом Брайля.

Також є ініціатива звернутися до інших видань, щоб вони частину літератури видавали шрифтом Брайля та до парламенту, аби таку ідею закрітипи на законодавчому рівні.

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 травня 2020
01 травня 2020
30 квітня 2020
20 березня 2020
12 березня 2020
06 березня 2020
15:52
24 лютого 2020
17 лютого 2020
19 січня 2020
29 листопада 2019
26 листопада 2019
12 жовтня 2019
24 вересня 2019
23 серпня 2019