Поділитись:

Чи можна у Луцьку отримати квартиру від держави (відео)

П'ятниця, 19 листопада 2021, 18:46

У Луцьку на квартирному обліку у загальній черзі нині перебуває майже 2 тисячі містян. У цьому списку опинилися ті, хто потребує житла та має на те підстави визначені житловим законодавством.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Конкурент TV».

Григорій Козюта, керівник відділу з обліку та розподілу житла департаменту ЖКГ Луцької міськради зазначив:

«Якщо пільг немає, то загальна черга. В житловому законодавстві прописані категорії осіб, які мають право на першочергове забезпечення житлом – це багатодітні, учасники бойових дій, я не буду перераховувати весь перелік, він досить великий».

Для того, аби потрапити у квартирну чергу, необхідно мати відповідний перелік документів й з усіма паперами звернутись для написання заяви у центр надання адміністративних послуг. Обов’язковим є місце реєстрації на території Луцької громади, відсутність житла взагалі або ж недостатня його площа для усіх членів родини.

«Обов’язкове працевлаштування або довідка про перебування у центрі зайнятості, або довідка про підприємницьку діяльність, надаються довідки свідоцтва про народження неповнолітніх діток, паспорти повнолітніх членів сім’ї. Якщо одинока мама – то витяг з реєстру про те, що вона одинока мама і, звичайно, що ми перевіряємо відсутність заборгованості, бажано пред’явити техпаспорт, і якщо в людини є якісь пільги – вона пред’являє пільги», – пояснила Лариса Карп'як, директорка Луцького ЦНАПу.

Відповідні заяви згодом розглядають на виконавчому комітеті, й лиш після позитивного рішення виконкому людина потрапляє у квартирну чергу. Та навіть якщо вдалось потрапити у цей облік – квартиру отримати вдасться не швидко. Переглядаючи квартирну чергу на сайті Луцької міської ради - бачимо - люди очікують на державне житло ще з 1976 року. У відділі з обліку та розподілу житла міськради кажуть - потребуючих державного житла багато, а от фінансування – немає.   
 
Григорій Козюта додав:

«Взагалі-то ці громадяни, які перебувають на обліку, мають забезпечуватись житлом з державного бюджету. На жаль, фінансування з державного бюджету, скажімо так, для такої категорії, як в загальній черзі, що пільг не мають, не здійснюється, не фінансується, і дуже давно, і я перспектив для того фінансування не бачу».

Також Григорій Козюта зазначив: є категорія громадян, яка має право першочергово отримати квартиру. 

«Держава звертає увагу на осіб, які приймали участь в АТО, сім'ї загиблих, інвалідів І та II групи. Це держава надає стовідсоткову компенсацію на придбання житла. Саме ці категорії з держбюджету фінансуються, і дійсно це відбувається, хотілось би, щоб швидше і більше, але, разом з тим, потихеньку, але забезпечення йде».

Він додав: що ж стосується учасників бойових дій, які не отримали травм чи мають ІІІ групу інвалідності, для них державного забезпечення немає. Однак, для такої групи населення є програма від Луцької міської ради. Йдеться про так звану програму «50 на 50».

«В нас існує черга по цій програмі, вже порядку 200 сімей. З 2015 року на сьогодні вже 80 сімей забезпечено по цій програмі», – запевнив  Григорій Козюта.

Протягом останніх років надати квартири тим, хто перебуває у квартирній черзі, вдавалося завдяки співпраці міської ради із забудовниками. Тоді лучани отримали нові квартири у новобудовах міста. Ще одним способом, завдяки якому може з’явитись так зване державне житло, – це відумерла спадщина. тобто, якщо помирає власник квартири і немає спадкоємців, тоді  квартира потрапляє у власність міської ради.

Однак, зі слів Григорія Козюти, 95% житла у Луцьку вже приватизоване, в тому числі і помешкання у гуртожитках. Тож житло в місті вивільняється дуже рідко. Та навіть якщо таке і трапляється, таке помешкання зазвичай – у жахливому стані та не завжди придатне для життя.  

Тож лучани десятиліттями чекають у черзі на довгоочікувану квартиру, й зовсім не факт, враховуючи відсутність державного фінансування, що вони взагалі її отримають.

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 січня 2022
11 січня 2022
28 грудня 2021
08 грудня 2021
10 листопада 2021
27 жовтня 2021
20 жовтня 2021
19 жовтня 2021
13 жовтня 2021
01 жовтня 2021
02 вересня 2021
25 серпня 2021
22 червня 2021
15 червня 2021
18 травня 2021