Поділитись:

«Корона» наступає: Волинь може опинитися в «червоній» зоні вже в суботу

Четвер, 04 листопада 2021, 15:14

Волинь має вкрай низькі показники рівня вакцинації населення, кількість хворих стрімко зростає, збільшується й число госпіталізованих пацієнтів. Як стало відомо ІА «Конкурент» з власних джерел, вже у суботу, 6 листопада, Волинську область переведуть у «червону» зону карантинних обмежень.  

У коментарі ІА «Конкурент» головна державна санітарна лікарка області Наталія Янко прокоментувала цю інформацію та зазначила, що рішення прийматиметься державною комісією у п'ятницю, 5 листопада. Однак, враховуючи епідеміологічну ситуацію на Волині, ймовірність запровадження «червоної» зони лишається досить високою.

«На Волині є передумови для впровадження «червоної» зони. Це ріст захворюваності, ріст госпіталізації важких пацієнтів. А також низький рівень щеплення», – зазначила Наталія Янко.   

Як додала головна санітарна лікарка, хворіють виключно нещеплені.

«Для того, щоб зменшити рівень госпіталізації, щоб не «впала» медична система, потрібно робити щеплення. Охоплення вакцинацією має становити не менше 70% для того, щоб був колективний імунітет», – наголошує Наталія Янко.

Також головна санітарна лікарка Волині нагадала, що у «червоній» зоні заклади можуть працювати, якщо персонал вакцинований на 100%. Однак, на відміну від «помаранчевої» зони, у «червоній» зоні працівники зобов'язані мати «зелений» сертифікат, тобто – отримати дві дози вакцини. Заклади можуть бути заповнені на 100% за умови дотримання санітарно-гігієнічних правил. Якщо ж відвідувачі не вакциновані – заклад може бути заповнений не більше як на 50%.

Нагадаємо, у «червоній» зоні заборонено:

  • перебувати на територіях загального користування без надітих засобів індивідуального захисту;
  • прийом відвідувачів у закладах громадського харчування;
  • прийом відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, розважальних закладах, закладах торгівлі та побутового обслуговування;
  • прийом відвідувачів закладами культури (крім історико-культурних заповідників);
  • проведення масових заходів (крім автоконцертів, автокінотеатрів, виробництва аудіовізуальних творів);
  • робота закладів громадського харчування у готелях з 11 години до 6 години наступної доби (крім надання послуг харчування у готельному номері);
  • діяльність ринків (крім продовольчих);
  • відвідування закладів освіти (крім дошкільних, спеціальних закладів та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти);
  • робота підвісних канатних доріг.

Зазначені обмеження не застосовуються, якщо 100% працівників та відвідувачів закладів мають «зелений» COVID-сертифікат або цифровий сертифікат про негативний результат тесту на коронавірус або про одужання.

 

Нагадаємо, за минулу добу, 3 листопада, на Волині виявили 674 нові випадки захворювання, 12 хворих померли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 січня 2022
20 січня 2022
18 січня 2022
17 січня 2022
16 січня 2022
12 січня 2022
11 січня 2022
10 січня 2022
07 січня 2022
06 січня 2022
05 січня 2022