Поділитись:

Знайдено першу планету поза Чумацьким Шляхом

Середа, 27 жовтня 2021, 03:27

Астрономи, можливо, виявили першу планету за межами нашої галактики.

Про це повідомляє ВВС.

На даний момент знайдено близько 5000 «екзопланет» – світів, що обертаються навколо зірок за межами нашого Сонця, але всі вони знаходяться в межах галактики Чумацький Шлях.

Можливий сигнал планети, виявлений рентгенівським телескопом NASA Чандра, знаходиться в галактиці Месьє 51, приблизно за 28 мільйонів світлових років від Чумацького Шляху.

Результат пошуку заснований на транзитах - подіях, під час яких проходження планети перед зіркою блокує частину світу зірки і спричиняє характерне падіння світла.

Астрономи, які використовують як наземні, так і космічні телескопи, шукали провали в оптичному світлі – електромагнітному випромінюванні, яке може бачити людина, що дозволяє відкривати тисячі планет.

Область, яка випускає яскраве рентгенівське випромінювання, невелика, тому планета, що проходить перед нею, може блокувати більшість або всі рентгенівські промені, що полегшує помітити транзит. Це може дозволити виявляти екзопланети на набагато більших відстанях, ніж у поточних дослідженнях транзитів в оптичному світлі, під час яких потрібна можливість виявляти крихітні зменшення світла.

Нагадаємо, Україна та Канада побудують у канадській провінції Нова Скотія космодром для запуску апаратів на базі українських ракетоносіїв «Циклон 4М».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
10:00
03 грудня 2021
02 грудня 2021
13:40
01 грудня 2021
10:30
30 листопада 2021