Поділитись:

Зекам некомфортно: у Луцьку планують реконструювати СІЗО

Середа, 13 жовтня 2021, 17:49

У Луцьку планують покращити умови утримання підозрюваних у слідчому ізоляторі.

Про це повідомило ІА «Волинські новини».

Слідчий ізолятор, де утримують осіб, які очікують на вирок суду, який розташований у Луцьку вже давно потребує модернізації. Як повідомив заступник начальника департаменту з питань виконання кримінальних покарань Віктор Кощинець, Міністерство юстиції наразі займається питаннями розбудови і покращення умов ув’язнених. Це стосується і волинських місць позбавлення волі.

«Ми бачимо проблеми, які є в Луцькому СІЗО. Важливо, щоб таких проблем, як перенаповненість, важкі умови для тих осіб, які не визнані винними і чекають вироку суду, не було», – пояснив він. 

З його слів, на покращення умов у Луцькому СІЗО планують спрямувати частину коштів від продажу Ковельської виховної колонії, яку Фонд держмайна виставив на аукціон.

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька додала, що в Україні практично всі слідчі ізолятори переповнені. Це при тому, що в Україні діє норма 2,5 квадратного метра на одну особу. І це дуже мало, бо в Європі – від 4 квадратних метрів. Натомість використовувати закриті колонії, як, приміром, Ковельську, у якості СІЗО – не варіант, оскільки треба такий заклад суттєво перебудовувати і вкладати чималі кошти, що економічно недоцільно.

«Коли ми говоримо про закриті установи системи відбування покарань, то маємо радянську в’язничну інфраструктуру за типом гуртожитка. У СІЗО, відповідно до чинного законодавства, людей, які не є засудженими, не можна утримувати в таких гуртожитках. Там має бути камерний тип утримання. Щоб переробити гуртожиток в камерний тип потрібні чималі інвестиції. Капітальні інвестиції на 2021 рік склали майже 14 мільйонів на 109 об’єктів, які всі застарілі і потребують ремонтів. У держави немає можливості реконструйовувати закриту в’язницю під СІЗО», – пояснює вона.

Крім того, зазначає посадовиця, СІЗО – це заклади, де утримуються особи, які чекають на вирок суду, і їх постійно потрібно доправляти на судові засідання. Тому облаштовувати ізолятори надто далеко від обласного центру – не вихід. Звичайно, зауважує вона, їх недоцільно облаштовувати й у самому центрі міста. Приміром, у Європі такі заклади розташовують за містом, але близько до населених пунктів.

З її слів, кошти, виручені за продаж Ковельської колонії, будуть спрямовані на модернізацію нині існуючих об’єктів в’язничної системи. У тому числі – й на СІЗО у Луцьку.

«План такий, що і у Луцьку СІЗО також буде модернізовуватися, але конкретної прив’язки до регіону немає, що продають на Волині об’єкт, і гроші підуть на реконструкцію волинських установ, все залежить від пріоритетів. Ми знаємо про проблему. Там буде або реконструкція корпусів, або зведення нового корпусу, або перенесення», – інформує Олена Висоцька.

Віктор Кощинець своєю чергою доповнив: аби уникнути перевантаження СІЗО, створюються сектори у діючих місцях несвободи. Приміром, така дільниця слідчого ізолятора є в Маневицькій колонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 травня 2022
11 травня 2022
04 травня 2022
29 квітня 2022
16:23
27 квітня 2022
20 квітня 2022
09 березня 2022
22 лютого 2022
15 лютого 2022
01 лютого 2022
27 січня 2022
13:49
19 січня 2022
17 січня 2022
16 січня 2022
15 січня 2022