Поділитись:

У Данії археолог-початківець знайшов скарб із золота (фото)

Середа, 15 вересня 2021, 03:36

У Данії археолог-аматор знайшов кілограм золотих прикрас, яким понад 1 500 років.

Про це пише CNN.

Скарб знайшов Оле Гіннеруп Шиц в місті Вінделев, недалеко від міста Еллінг у центральному регіоні Данії. Чоловік лише недавно придбав свій металошукач й отримав дозвіл використовувати його на землі свого друга. Через кілька годин після початку досліджень він виявив знахідку.

 

На місце прибули археологи з музею міста Вейле разом із командою з Національного музею і провели розкопки, виявивши цілу скарбницю. Вони вважають, що знахідка свідчить про те, що Вінделев був адміністративним центром в VI столітті.

«Той, хто закопав скарб, був надзвичайно багатим і видатним», – сказав фахівець музею Медс Равн.

Скарб містить прикрашені медальйони розміром з блюдце, так звані «брактеати», а також римські монети, які використовували як прикраси. Один з брактеатів прикрашений зображеннями чоловічої голови й безліччю рун, а також коней і птахів. Згідно з попередніми дослідженнями, рунічний напис на коні читається як «високий», що може стосуватися вождя або бога Одіна.

 

Повідомляється, що скарб виставлять у культурному музеї Вейле (Vejlemuseerne) у лютому 2022 року в рамках великої виставки, присвяченої вікінгам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
19:30
20 вересня 2021
19 вересня 2021
18 вересня 2021
15:01
17 вересня 2021