Поділитись:

Обід від Крішни: як і для кого у Луцьку готують благодійну їжу (фото)

Вівторок, 14 вересня 2021, 19:07

Храм крішнаїтів у Луцьку пахне спеціями. У залі на першому поверсі, недалеко від входу стоять рукомийники, а над ними – стелажі з металевим посудом. Їжу готують трохи далі - на просторій кухні, яка розташована просто навпроти храму. Вже майже рік на цій кухні послідовники Свамі Прабхупади роблять благодійні обіди. У одноразові ємності розкладають каші, традиційне овочеве рагу сабджі та східні солодощі, які у Луцьку більше ніде не знайдеш. Спершу їх пропонують Крішні, а потім благословенну їжу крішнаїти несуть тим, хто її потребує. 

Благодійний проект "Food for life" започаткували тут у жовтні 2020-го. Відтоді волонтери-крішнаїти щоп'ятниці збираються разом і готують традиційні для індійської кухні страви. Такі, які би сподобалися їх богу. 

"Проект "Їжа життя" доволі відомий у світі. Його започаткували у 70-х роках у США. Наш духовний вчитель дав нам настанову, щоб ми в міру можливості годували людей на вулиці. І тому в кожному місті, де в нас є храми, ми готуємо їжу. Завжди є люди, яким треба допомога. А кормити їжею – одна з найкращих благодійних речей, яку ми можемо зробити", – розповідає керівник проекту у Луцьку Віктор Скороход

 

Крішнаїти вірять: їжа, приготована для когось, обов'язково має бути "чистою". Ідеться в першу чергу про кармічну чистоту – тут не прийнято споживати продуктів насильства – м'яса і риби. Вважається, що всі кармічні "мінуси", яких набули люди під час вбивання тварини, переходять і на того, хто це їсть. Тому, впевнена постійна волонтерка проекту Ксенія Даценко, можна їсти те, що приготувала мама, дружина чи свята людина. 

"Головне – це наш настрій і те, що ми вкладаємо сюди. Бо всім відомо, що їжа – це не просто їжа. Це енергія. І якщо ми готуємо їжу з любов'ю, всі, хто це їстиме, відчує любов. Така їжа має зовсім інший смак. Вона наповнює, і від неї дійсно хочеться жити", – каже Ксенія.

 

За майже рік роботи волонтери приготували безліч порцій обідів. Коли є вільні руки, їжу роздають просто на вулицях. А проте, найбільше передали для пацієнтів обласної психлікарні, що у Липинах. Щотижня сюди привозять близько 50 літрів їжі, 20 літрів компоту, булочки і солодощі. І хоча їжа крішнаїтів пряна і доволі специфічна, на прохання медиків вони готують те, що можна їсти хворим. 

 

 

Це повністю вегетаріанські страви. Для приготування використовують тільки молочні продукти і овочі. Після того, як страви приготували, їх несуть до вівтаря та здійснюють над ними молитву. Таким чином їжу спершу пропонують богу, а він вже своєю милістю благословляє і віддає її людям. 

"Біля вівтаря їжа очищується і стає прасадом. Прасад – це милість, і коли ми вкушаємо таку їжу, ми вкушаємо і милість господа. Господь може проявитися у чому завгодно – у камені, дереві, картині, слові чи звуці. Він може бути в усьому, все наповнене ним", – пояснює Ксенія. 

 

Продукти у храм купують за благодійні пожертви. Волонтери з них готують на кухні їжу. Зайві руки, кажуть, тут ніколи не завадять. Щоб долучитися до проекту, слід написати на фейсбук-сторінку Їжа Життя. 

Допомогти проекту можна і коштами – переказавши посильну суму на картку ПриватБанк: 

5168 7574 1957 8499 (Глущук В. М.)

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 вересня 2021
19 вересня 2021
17 вересня 2021
16 вересня 2021
15 вересня 2021
13 вересня 2021
10 вересня 2021
09 вересня 2021
08 вересня 2021
07 вересня 2021