Поділитись:

"Рух по колу": луцький активіст про роботу Ківерцівського ЦНАПу

Неділя, 02 жовтня 2016, 17:40

Луцький активіст Віктор Смолярчук розкритикував роботу центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у місті Ківерці.

"Недалеко ми втікли від радянського сервісу в наданні послуг". Написав у facebook Віктор Смолярчук.

Він додав у своєму дописі, що однією з тем, про які в останні роки багато говорять є створення ЦНАПів, які покликані усунути корупційну складову при спілкування чиновників з громадянами та покращити і спростити доступ до адмінпослуг. За офіційними даними в Україні вже створено 662 ЦНАП, з них 172 міських, 472 районних та 18 територіальних підрозділів.

"Та на практиці не все так просто як на папері. В цьому я переконався, відвідавши у минулу п'ятницю Ківерцівський ЦНАП, щоб взяти витяг про земельну ділянку в одному з сіл району. На жаль на офіційному сайті Ківерцівського ЦНАПу та в самому приміщенні графік роботи цієї установи відсутній, хоча відповідно до регламенту центру, розміщеному на цьому ж сайті, така інформація, як і дані про послуги та їх надавачів є обов'язковими. А ознайомитись з порядком оформлення земельних ділянок можна лише ставши навколішки", - написав Віктор Смолярчук.

Він зауважив, що ЦНАП знаходиться в двох тісних кімнатках пристосованого приміщення, де раніше було відділення одного з банку.

"Після того як вибрався банк і лишив бар'єрні стінки та старі столи тут певно в інтер'єрі не змінювалось нічого", - припускає активіст.

З п'яти віконець працює лише два: спеціаліста з земельного кадастру та другого працівника, який займається рештою питань реєстрації. Якщо вірити тому, що ЦНАП в місяць відвідує більше 1300 людей, а час, який затрачується на обслуговування одного відвідувача за моїми спостереженнями сягає до півгодини то на працівників центру навантаження величезне. А ще ж певно приходиться оформлювати "позачергові" справи на прохання знайомих та приватних підприємців у сфері послуг.
В ЦНАПі відсутні бланки на оформлення паспортів, відвідувачів посилають за ними в друкарню. Немає ксерокса і для того щоб зробити копію необхідно шукати цей пристрій за межами приміщення.

"Окрема тема платежі за послуги: обов'язково потрібно принести з банку квитанцію про оплату, інакше документів не оформлять. Кажу: "Давайте я відразу зроблю проплату через мобільний додаток "Приват24" і скажу вам номер платіжки". " Ні, не можна. Нам потрібно до документів підкласти квитанцію в паперовій формі". Тому, для того щоб оформити витяг на землю потрібно вистояти чергу, сходити в банк та сплатити необхідну суму, потім повернутись, знову почекати в черзі (бо ж працівник оформляє наступного клієнта) показати квитанцію, взяти витяг, стати в чергу в інше віконце, щоб зареєструвати майнові права, здати документи, взяти реквізити на проплату, знову піти в банк, оплатити, принести квитанцію, знову стати в чергу, дочекатись і оформити папери. Така процедура займає півдня не менше, за умови, коли документи іншими суміжними службами (нотаріуси, приватні фірми земельного кадастру і т.п.) оформлені вірно, що буває вкрай рідко. З чотирьох людей, які були в черзі переді мною в жодного документи не були оформлені як належить. Тому працівниця телефонувала то до нотаріуса Наталії Петрівни, то до землевпорядника Толі і виясняла, хвилин по десять-п'ятнадцять чому в документах відсутній кадастровий номер ділянки і чому на земельну ділянку не нанесені наявні на ній споруди", - написав Віктор Смолярчук.

Також чоловік запевнив, що були й позитивні моменти походу в Ківерцівський ЦНАП, а саме те, що не почув хамства від працівників але й водночас визнає, що нічого не змінилось.

" Рух по колу. То кому потрібні така імітація реформ? І вихід з цієї ситуації один: потрібно змінювати не назви установ та їх керівників, а саму систему. А тому необхідно швидше створювати об'єднані територіальні громади, яким і передати ведення всіх адміністративних послуг. Але і з цим в Ківерцях не квапляться. На території району не утворено і до кінця року не передбачається створення жодної ОТГ", - робить свої висновки Віктор Смолярчук.

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 серпня 2020
19:30
02 серпня 2020
27 липня 2020
25 липня 2020
15 липня 2020
03 липня 2020
02 липня 2020
25 червня 2020
24 червня 2020
16 червня 2020
09 червня 2020
27 травня 2020
26 травня 2020