Поділитись:

Лучани зможуть приватизувати кімнати у військових гуртожитках

П'ятниця, 30 вересня 2016, 13:28
Лучани зможуть приватизувати кімнати у військових гуртожитках

Шість підвідомчих Міністерству оборони гуртожитків у Луцьку передадуть у комунальну власність міста.

Відповідне рішення депутати підтримали під час засідання 13 сесії Луцької міської ради сьогодні, 28 вересня, – пише ІА Волинські Новини.

Депутат Сергій Шкода озвучив проект рішення про надання згоди на прийняття у міську комунальну власність шести гуртожитків у Луцьку.

У цих гуртожитках мешкає близько 300 сімей військових. А трансформаторні підстанції, які також забираються в комунальну власність, обслуговують Привокзальний район, зокрема, і казначейство, і дитсадки.

"Стан в них не є ідеальний, але мешканці готові вкладати кошти після того, як їм нададуть право власності", - пояснив депутат

Власне, цей проект рішення зумовлений тим, щоб лучани, які мешкають у цих гуртожитках, змогли приватизувати своє житло. Щоправда, в сесійній залі розгорілися дискусії щодо прийняття на баланс інженерних мереж. Депутати висловлювали побоювання, що ці зношені мережі доведеться ремонтувати з міського бюджету, оскільки КЕВ ним не займався.

До слова, свого часу інженерні мережі міська рада вже збиралася приймати, але просила КЕВ заплатити за ремонт. У 2007 році, каже Григорій Пустовіт, КЕВ виділило 5 мільйонів гривень, але міська рада відмовилася і повернула кошти. Проте, перший заступник міського голови Тарас Яковлев переконував, що тоді з тих 5 мільйонів місту пропонували лише 700 тисяч, але їх було недостатньо.

Депутат Тарас Шляхтич пропонував виключити інженерні мережі зі списку, але колеги пропозицію не підтримали.

Як зазначив обранець громади Ігор Поліщук, згадане рішення – це протокол про наміри. Прийом гуртожитків і мереж відбудеться після акту прийому-передачі. У разі, якщо технічний стан мереж буде критичний, – їх можна буде виключити з акту або домовитися з КЕВ привести мережі до належного стану.

Він нагадав також аналогічну ситуацію, яка виникла торік з гуртожитком на вулиці Привокзальна. Та будівля, каже він, була ще в гіршому стані, але після того, як люди приватизували житло, вони створили ОСББ і почали господарювати і приводити будинок до ладу.

У підсумку, депутати більшістю голосів погодились прийняти гуртожитки та мережі на баланс міста, аби лучани змогли приватизувати житло. До слова, серед мешканців одного з цих гуртожитків – депутат міськради Григорій Пустовіт, який за рішення не голосував, через ймовірну наявність конфлікту інтересів.

Надрукувати
мітки:
коментарів