Поділитись:

«Інженерний маразм»: на Задворецькій у Луцьку демонтували незаконні опори (відео)

Четвер, 12 серпня 2021, 09:23

На вулиці Задворецькій 15 у Луцьку у п'ятницю, 6 серпня, невідомі особи, уникаючи контактів з місцевими мешканцями, самовільно встановили залізобетонні електроопори. Як виявилось, жодних документів бригада робітників при собі не мала, а на запитання громадян реагувала грубо. Тільки завдяки активній позиції мешканців будинку у середу, 11 серпня, підрядники демонтували та вивезли незаконно встановлені конструкції. 

Про деталі ситуації та те, як знайшли винних, у коментарі для ІК Конкурент розповів один із мешканців будинку Олександр Балабан.

Чоловік розповів, що в п’ятницю, 6 серпня, невідомі особи прибули на вулицю Задворецьку 15 у Луцьку та розпочали будівельні роботи. Зокрема, вони встановили шість залізобетонних електроопор. Робітники лише зазначили, що виконують роботи на замовлення ПрАТ «Волиньобленерго». Однак, встановили опори таким чином, що згородили проїзд транспорту, також один зі стовпів опинився посеред дитячого ігрового майданчика. Таке свавілля обурило мешканців будинку, адже стовпи встановили без жодних погоджень на їхній прибудинковій території.

Оскільки робітники надали лишень умовну схему розміщення електроопор без будь-якої прив’язки до місцевості, жителі запідозрили, що має місце факт незаконного будівництва. Стовпи встановили таким чином, що великогабаритний транспорт, включаючи пожежні машини та «швидкі», не мав би змоги приїхати вулицею. Окрім того, за задумом робітників – високовольтні лінії мали проходити прямо над дитячим ігровим майданчиком.

«Ми відразу почали шукати підтримки, аби надати розголосу ситуації. Виявилося, що у нашому будинку живе журналіст, який допоміг поширити інформацію. Також ми відразу написали звернення до генерального директора ПрАТ «Волиньобленерго», до начальника Держгеокадастру та у поліцію. Окрім того звернулися у громадську приймальну Громадянського руху «СВІДОМІ» і депутат Тарас Шкітер написав ще й звернення до міського голови»,  – прокоментував Олександр Балабан.

У своєму зверненні громадяни називають те, що відбулося, «інженерним маразмом» та вимагають покарати винних. Під  текстом підписалися 22 жителі будинку.

Журналісти Громадського інтерактивного телебачення у п’ятницю завітали у офіс ПрАТ «Волиньобленерго» та в прямому ефірі спілкувалися із представниками товариства, аби дізнатися, хто дав вказівку на встановлення електроопор з порушенням будівельних норм.

Та коли журналісти увійшли у кабінет директора, той заявив, що їх не запрошував, адже його кабінет – це «приватна територія». Натомість він запропонував журналістам записатися на прийом.

«Я прошу вас звільнити кабінет», – заявив журналістам директор ПрАТ «Волиньобленерго».

В ході словесної суперечки між журналістами, яких виганяли з кабінету, та працівниками «Волиньобленерго», з’ясувалося, що ті не надавали дозволу на проведення відповідних робіт, і їм, нібито, також не відомо, хто встановив електроопори. Відхрестилися в обленерго не тільки від підрядників, а й від самих стовпів. За словами посадовців «Волиньобленерго», стовпи належать саме підряднику. Однак хто саме виступає підрядником – відмовилися назвати. Також у «Волиньобленерго» додали, що погодження міської ради на проведення робіт було усним, отриманим у телефонному режимі.

Мешканець будинку Олександр Балабан у коментарі ІА Конкурент розповів, що провів власне невелике розслідування і дізнався, що підрядником виступала івано-франківська фірма «Інтер-буд-інвест». На його думку, виключно громадський розголос дозволив зупинити свавілля.

Як розповів Олександр Балабан, у середу, 11 серпня, підрядники демонтували та вивезли незаконно встановлені опори.

«Думаю, у Луцькій міській раді не розраховували, що мешканці розпочнуть такий спротив. Якби в будинку жили б старші люди, то так ті стовпи й поставили б і провели б лінію до свого трансформатора так, як їм би було потрібно. А потім їх знести було б набагато важче»,  – зазначив Олександр Балабан.

Чоловік додав, що спілкувався із представниками луцької філії «Волиньобленерго», які, за його словами, дуже переймалися за свою репутацію. Разом з тим Олександр Балабан зазначив, що мешканці будинку наполягатимуть на притягненні підрядників до відповідальності тож очікують відповіді на скеровані звернення.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

 

 

 

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 жовтня 2021
22 жовтня 2021
21 жовтня 2021
15:32
09:25
20 жовтня 2021
17:50