Поділитись:

Вчені встановили вік найвідомішої пам'ятки неоліту – Стоунгенджа

Понеділок, 09 серпня 2021, 00:28

Міжнародна група дослідників встановила вік і склад породи каменів найвідомішої пам'ятки неоліту – Стоунгенджа.

Відповідна робота опублікована в журналі PLOS One.

У 1958 році Роберт Філіпс, представник бурової компанії, яка допомагала реставрувати Стоунгендж, забрав з собою у США циліндричний керн з однієї з колон пам'ятника. Точний склад плит був загадкою, адже сьогодні зразки з каменів Стоунгенджа брати заборонено.

Керн, який довгий час лежав просто як сувенір, у 2018 потрапив до рук дослідників з університетів Вітватерсранда (ПАР), Брюсселя (Бельгія), Брайтона, Борнмута, а також Університетського коледжу Лондона (Велика Британія) та інших вишів.

 

Вони отримали можливість провести геохімічний аналіз стовпа Стоунгенджа. Вчені виявили, що високі камені, або сарсени, були зроблені з гірських порід, що містять відкладення, які утворилися, коли динозаври ходили по Землі. Вік інших зерен в породі становить 1,6 мільярда років. Центральне коло колон Стоунгенджа було зведено в період неоліту, близько 2500 років тому.

«Ми провели комп'ютерну томографію породи, обробили її рентгенівськими променями, вивчили її під різними мікроскопами та проаналізували її седіментологію та хімію», – сказав провідний автор дослідження Девід Неш, професор фізичної географії Брайтонського університету в Англії.

Також вчені виявили, що камені на 99,7% складаються з кварцу. Це робить камені міцнішими, що, можливо, і змусило вибрати цю породу тисячі років тому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 листопада 2021
27 листопада 2021
25 листопада 2021
24 листопада 2021
23 листопада 2021
20 листопада 2021
19 листопада 2021