Поділитись:

У Луцьку відомий тренер Віктор Мандзяк розповів, чому ми жирні (цитати)

Неділя, 08 серпня 2021, 15:26

На гутірковій сцені "Бандерштату" у Луцьку виступив найвідоміший український фітнес-тренер Віктор Мандзяк

Послухати тренера у неділю, 8 серпня зібралося кілька сотень людей. Говорили про причини ожиріння та способи з цим боротися. 

Ми на ІА "Конкурент" зібрали для вас найяскравіші цитати із його виступу.

Харчова промисловість вміє змішувати солодке з жирним. В природі такого немає. Ми це любимо, а це калорійна бомба.

Наші предки свій час проводили в пошуках їжі. А ми стали дуже багаті, і маємо необмежений доступ до їжі. Плитка шоколаду, яка має величезну кількість калорій, коштує всього 20 гривень.

Немає їжі, яку не можна було би споживати, якщо ви хочете бути гарними і здоровими. Все можна – шоколад, фастфуд, морозиво. Але якихось продуктів варто споживати більше, а інших менше. 

Варто дистанціюватися від шкідливої їжі. Щоб корисне було вдома під рукою, а шкідлива їжа – десь у супермаркеті, щоб за нею треба було йти. 

Технічний прогрес зменшує енерговтрати організму.

Людина нашого часу – заручник трьох крісел: крісла вдома, крісла на роботі і крісла в автомобілі. 

Технічний прогрес позбавив нас необхідності рухатися. Тому ми заміняємо це марною роботою – зараз це називається фітнес. 

Ми все робимо для того, щоб нам було добре. Наш організм не може без тих позитивних емоцій. Коли життя нецікаве, не насичене емоціями, наш організм все одно їх знайде. У найпростішому і найдоступнішому джерелі позитивних емоцій – у їжі. 

Життя – це мистецтво, якому також потрібно вчитися. Життя треба насичувати сенсами. Ви точно не прогадаєте, якщо знайдете справу, яка принесе користь людям, а вам позитивні емоції. 

У нас є дві проблеми: ожиріння і психічні розлади, які прогресують. Часто люди хворіють на депресію – неможливість отримати позитивні емоції зі звичайних справ. А коли ми не отримуємо позитивні емоції, ми їмо. 

Людина їсть, коли вона тривожна. А треба усувати причину. 

Стрес – це завжди підвищений рівень кортизолу. Кортизол виділяється наднирниками, долітає до гіпоталамусу і "ховає" від мозку гормон ситості. І людина не почувається ситою, та заїдає стрес. 

Наше суспільство не висипається. Ритм життя високий, ми хочемо все встигнути, і крадемо час від сну. Це не оптимальна стратегія, бо наша продуктивність праці знижується. Споконвічно наш предок, коли сонечко лягало, теж лягав. Бо не було, чим себе зайняти. У нас зараз є лампочки і гаджети. 

При недосипанні у нас знижений гормон ситості, і підвищений гормон голоду. Ми їмо.

Все просто: коли людина менше спить – має більше часу, щоб їсти. 

Робіть трошечки менше калорій, і трошки більше рухів, і буде вам щастя. 

Довідково:
Віктор Мандзяк – відомий український тренер та фітнес-блогер. За його сторінкою у фейсбуці стежить близько півмільйона користувачів. Він курує програму схуднення, через яку пройшло більше 10 тисяч українців. Він популяризує правильне схуднення, розвінчує популярні міфи та вчить людей бути худими і здоровими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 грудня 2021
06 грудня 2021
13:20
12:55
05 грудня 2021
18:01