Поділитись:

На Волині оштрафували рибалок на понад 8 тисяч гривень

П'ятниця, 06 серпня 2021, 15:25

фото ілюстративне

У період з 1 до 31 липня 2021 року держінспектори Волинського рибпатруля провели 25 рибоохоронних рейдів та викрили 45 порушень природоохоронного законодавства, з яких – 14 грубі (за ч. 4 ст. 85 КУпАП).

Про це повідомляє пресслужба рибпатруля.

За цей період також склали 23 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), три – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконний збут водних біоресурсів) та один – за ч. 1 ст. 85 КУпАП (продаж заборонених знарядь лову). Крім цього, оформили чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників накладено 8313 грн штрафів, решту буде накладено судами, куди скеровано матеріали. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 1957 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 11 кг водних біоресурсів. Також вилучено 18 од. заборонених знарядь лову та ще 27 од. – за актами безхазяйного майна. Крім цього, рибпатрульними із безгосподарських знарядь вилучено та випущено у водойми 7 кг водних біоресурсів, чим попереджено збитків на 10 988 грн», – повідомив заступник начальника управління – начальник відділу ОВБР «Рибоохоронний патруль» Сергій Починок.

Крім цього, 18 адміністративних справ передали до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Так, 19 липня зафіксували грубе порушення правил рибальства на оз. Глибоке Ковельського р-ну на території заповідного урочища «Озеро Глибоцьке», де громадянин ловив рибу за допомогою чотирьох сітних знарядь лову. Порушник встиг зловити 4 екз. карася сріблястого, 2 екз. щуки, 2 екз. окуня та 1 екз. краснопірки. Завдано шкоду на суму 1747 грн. На особу склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі в суд для притягнення порушника до відповідальності та відшкодування завданих збитків. 

20 липня рибпатрульні викрили аналогічне порушення в гідрологічному заказнику «Лучний» поблизу с. Хорів Володимир-Волинського району. Там викрили порушника, який ловив рибу двома сітними знаряддями. Зловмисник встиг зловити 7 екз. карася сріблястого. Завдано шкоду на суму 210 грн. На особу склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлять до районного суду для притягнення правопорушника до відповідальності та відшкодування завданої шкоди.

Пізніше на тій же водоймі виявили двох громадян, які чинили аналогічне порушення. На них оформили протоколи про адмінправопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП, матеріали справ буде направлено в суд для притягнення до відповідальності.

Довідково:

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є такі, які не передбачені цими Правилами. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 жовтня 2021
22 жовтня 2021
21 жовтня 2021
15:32
09:25
20 жовтня 2021
17:50