Поділитись:

Що опустило Україну в конкурентоспроможному рейтингу?

Середа, 28 вересня 2016, 20:31

Україна знизилася на шість позицій і опинилася на 85 місці у світовому рейтингу конкурентоспроможності, який щороку складає Всесвітній економічний форум.

Про це повідомляють Українські національні новини.

Згідно з даними рейтингу, Україні найбільше заважає розвиватися корупція, політична нестабільність та бюрократія. При цьому Україна покращила показники у якості вищої освіти, ефективності ринку товарів, розвитку фінансового ринку.

Перші в рейтингу Всесвітнього економічного форуму – Швейцарія, Сінгапур, США, Нідерланди та Німеччина. Росія зайняла 43 місце.

Інвестбанкір Сергій Фурза пояснив у facebook, що вплинуло на падіння України в глобальному рейтингу конкурентоспроможності:

"Політична нестабільність. Під цим поняттям всі укладачі рейтингу, так як Жюльверновский Паганель ніколи не виходять з дому, зазвичай записують війну і зміну уряду тощо. Для них Київ - небезпечне місто саме тому, що в країні йде війна. Хоча навіть на Троєщині безпечніше, ніж в деяких районах Парижу. У випадку з Україною ми ніяк не можемо вплинути на війну. Та й для інвесторів вже прекрасно зрозуміло, що конфлікт локалізовано. А політична нестабільність навряд чи є сильним негативом для України, хоч парламент і міг би працювати ефективніше, та й точно не є новиною. У Росії політична стабільність, але це не сильно допомагає бажанням туди інвестувати, враховуючи що ця стабільність генерує останнім часом.

Інфляція. Найсумніше в цих рейтингах - це те, що вони дуже ретроспективні. Українська інфляція є результатом девальвації, була локально високою в 2015 році і вже в цьому повернеться до розумних меж, а в наступному році очікується на здоровому для нашої економіки рівні. Але рейтинг - бездушна скотина. Модель бачить цифру в 46 % і заганяє результат нижче плінтуса.

Обмежений доступ до фінансування. Звичайно, обмежений, коли у вас обмеження Нацбанку. І високі ставки. Але це локальний процес, пов'язаний з контролем над гривнею. І неминуче. Бо якби курс злетів до 50-ти, то нікому б не хотілося вже брати фінансування. До того ж зараз ми бачимо, що поступово всі обмеження знімаються і незабаром перестануть бути актуальними. Так, вартість фінансування для України залишиться високою, але це стандартний рівень для країн-невдах. І коли в 2017-2018 рр. Нацбанк не робитиме подальшу лібералізацію валютного ринку, ось тоді і знадобиться батіг для регулятора. Якщо не стане. Поки ж цей показник не є стійкою характеристикою для економічної моделі в Україні, а є тимчасовим заходом, необхідним для стабілізації ситуації.

У цьому рейтингу ще залишаються такі показники, як корупція та неефективна бюрократія, але в цих напрямках у нас якраз спостерігається поліпшення. Дерегуляція від Міністрества економіки грає в плюс, так само як і створення НАБУ і запуск е-декларування. Те, що про корупцію раніше не говорили, а тепер все кричать, не означає, що її стало більше. Це означає, що раніше всі мовчали і давали хабарі. Визнати проблему - це вже початок її рішення. Точно як і з бюрократією. Так що наявність корупційних бюрократів в Україні ніяк не може сприяти зниженню рейтингу, бо вони, ці самі прокурори і судді, до нас не в 2014 році прилетіли".

Тому експерт переконаний, що у випадку з Україною, де ситуація не стандартна і розвивається, динаміка такого рейтингу абсолютно нічого не показує.

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 липня 2020
27 липня 2020
26 липня 2020
20 липня 2020
19 липня 2020
18 липня 2020
02 липня 2020
28 червня 2020
25 травня 2020
14 травня 2020
13 травня 2020
10:00
29 квітня 2020
01 квітня 2020
20 березня 2020