Поділитись:

Лучанам роз'яснили особливості отримання субсидій

Середа, 28 вересня 2016, 11:19

У зв'язку із чисельними зверненнями лучан з питань призначення житлової субсидії, її розрахунку та перерахунку, департамент соціальної політики надав роз`яснення.

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабіміну у 1995 році, субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов`язкового відсотка платежу, – повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

Якщо нарахування за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм менші ніж обов'язковий платіж, то субсидія не виходить за розрахунком.

Розмір обов`язкового відсотка платежу розраховується для кожного домогосподарства індивідуально. А саме: середньомісячний сукупний дохід сім`ї за попередній рік ділиться на кількість осіб, які входять до домогосподарства, далі ділиться на два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на дату, з якої призначається субсидія (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 01.05.2016 – 1 399 грн.) та множиться на 15 (базовий коефіцієнт).

Після закінчення терміну житлової субсидії спеціалісти департаменту самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Нещодоавно Кабмін вніс зміни щодо обрахунку середньомісячного доходу певних категорій громадян для призначення житлової субсидії.

У випадку, коли на час звернення за призначенням субсидії особа є пенсіонером, який не працює і який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Для осіб, які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) такою особою доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня цього ж року, або в якої відсутні доходи, але вона навчалася за денною формою навчання у загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня цього ж року, але яка протягом зазначеного періоду отримувала хоча б один з наступних доходів: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу з догляду за інвалідом І та ІІ групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу з безробіття або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такими особами доходів.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Також, постановою передбачено не враховувати в дохід вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації та суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язків.

Одночасно зазначаємо, що громадяни міста несуть відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 лютого 2020
11 січня 2020
27 грудня 2019
26 листопада 2019
14 листопада 2019
12 листопада 2019
04 листопада 2019
23 жовтня 2019
10 квітня 2019
02 квітня 2019
25 березня 2019
12 березня 2019
05 березня 2019
20 лютого 2019
12 лютого 2019