Поділитись:

На Волині розпочали щеплювати вакциною Moderna

Понеділок, 26 липня 2021, 23:50

Волинян розпочали щеплювати вакциною Moderna.

Про це повідомляє "Суспільне".

"Вакцину розподілили у семи центрах вакцинації, які діють в області", – розповів керівник обласного управління охорони здоров’я Роман Рудоквас.

Попередньо на Волинь надійшло 1 780 флаконів, тобто 26 700 доз препарату.

У центрі вакцинації в Луцькому центрі первинної медичної допомоги № 2 на щеплення вакциною Moderna 26 липня записалися 30 людей.

Першою отримала щеплення від COVID-19 лучанка Катерина Паксіватова. Зі слів жінки, під час епідемії читала інформацію про різні препарати та виробників, тому вирішила щеплюватися вакциною Moderna.

"То ж дізнавшись, що є Модерна, одразу вирішила записатися", – каже лучанка.

Перед щепленням лучани заповнюють анкету, далі лікар оглядає пацієнта та перевіряє стан його здоров'я, після чого приймає рішення про щеплення.

"Під час щеплення людині вводять антиген, тобто вірус в ослабленій формі, який дозволяє сформувати пам'ять і зменшити перебіг тяжкості захворювання, якщо таке станеться", – каже завідувачка тимчасового інфекційного стаціонару в Луцьку Тетяна Хлєбік.

Лікарка мобільної бригади з вакцинації Аліна Алєксєйчук говорить: записатися на щеплення вакциною Moderna може кожен охочий.

"Кількість доз у флаконі – 15, тому потрібно записатися попередньо. Центр вакцинації працює у будні та вихідні дні з 9 до 15 години", – зазначила лікарка.

Наразі в Луцькому центрі первинної медичної допомоги № 2 медики щеплюють вакцинами AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna, розповіла медична директорка установи Світлана Бойко.

"На сьогодні Moderna, майже як і Pfizer, має 94 % ефективності. Це хороший показник. Moderna в області достатньо, і черги такої, як на Pfizer немає", – зазначила меддиректорка лікарні.

Станом на минулу добу, 25-го липня, в області зробили понад 91 тисячу щеплень від коронавірусної хвороби, додав керівник обласного управління охорони здоров’я Роман Рудоквас.

Що відомо про вакцину

Вакцину mRNA-1273 (Moderna) створила американська компанія Moderna. Виробляють її у штаті Массачусетс. Як і вакцину Pfizer/BioNtech, препарат Moderna створили на основі рибонуклеїнових кислот, обидві вакцини містять матричну РНК і дуже схожі між собою. Опинившись в організмі, матрична РНК потрапляє в клітину і починає синтезувати патогенно-специфічні антигени, які викликають імунну реакцію.

Вакцина Moderna не псується при зберіганні за стандартних температур холодильника +2..+8 градусів за Цельсієм. Під час клінічних досліджень розробники зафіксували найпоширеніші побічні реакції від вакцини: біль у місці щеплення, втома, головний біль, почервоніння в місці щеплення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 вересня 2021
27 вересня 2021
26 вересня 2021
25 вересня 2021