Поділитись:

Швейцарці планують інвестувати у виробництво синтетичного пального з вугілля на Волині

Понеділок, 11 січня 2016, 09:55

Швейцарські інвестори планують реалізувати проект вартістю понад мільярд євро, котрий полягає у виробництві синтетичного пального з вугілля.

"Вугільною галуззю нашого краю зацікавилися інвестори з Швейцарії. Вони планують збудувати на Волині завод з переробки твердого палива на моторне масло і світлі нафтопродукти. Для цього готові вкласти понад мільярд євро", – повідомив на прес-конференції міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков. Про це пише видання "ВОДТРК".

За словами посадовця, цей потужний інвестиційний проект нещодавно підтримав Кабінет Міністрів України. Вже затверджено відповідну урядову Постанову.

"Міністерству енергетики і вугільної промисловості України у місячний термін доручено укласти підприємством і приватним партнером угоду про сумісну діяльність відносно передачі об'єкта незавершеного будівництва шахти №10 "Нововолинська" ДП "Волиньвугілля", а також шахт "Великомостівська", "Лісова", "Межірічанська" (Державна частка – 37,6 відсотка) до сумісного господарського комплексу підприємства приватного партнера на договірній основі згідно з Законом України "Про державне партнерство" без зміни права власності на строк проектування і будівництва та подальшого розвитку структури технологічного комплексу до 50 років", – наголосив він.

Віктор Сапожніков розповів про плюси запланованого проекту: "Біля десятої шахти планується будівництво заводу з переробки вугілля на синтетичне паливо. Є основні показники проекту: технологічна річна потужність промислового комплексу – це бензин – 760 тисяч тонн; створення додаткових робочих місць – 16,6 тисяч; збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів – 7 мільярдів гривень; заміна імпорту моторного палива на 23 відсотки і збільшення виробництва моторного палива на 1,6 мільйона тонн".

Нововолинський міський голова переконаний, якщо вдасться реалізувати проект, то за три з половиною роки буде не тільки добудована десята шахта, а й з'явиться новий завод, що забезпечить місто новими робочими місцями.

Найближчим часом відбудеться декілька ділових зустрічей зацікавлених сторін щодо реалізації інвестиційного проекту на Волині.

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 червня 2020
01 червня 2020
31 травня 2020
30 травня 2020
28 травня 2020
27 травня 2020
26 травня 2020
25 травня 2020
24 травня 2020
23 травня 2020