Поділитись:

Мам, а захопиш у долоню хмаринку, або Як воно – стрибнути з парашутом

Понеділок, 05 липня 2021, 07:40

«Если страх есть – прыгайте. Если страха нет – не садитесь в самолет», – ці слова інструктор сказав уже перед вильотом.

Страх був. Адреналін зашкалював вже тоді, коли на аеродромі у Воронові почула звук мотора літака. Проте найважче було опанувати себе, коли на висоті 1000 метрів прозвучав сигнал, який сповіщав, що до мого стрибка кілька секунд, і двері літака відчинилися. Зібрати в той момент свою кволу силу волі в кулак і згадати, що то – твоя мрія, мовляв, давай, зберися, тряпко, – було важко. Була страшенна нудота. Але я навіть не встигла про все те подумати, бо вже стояла на краю літака перед прірвою. Якщо людина у цей момент подивиться вниз, то або не стрибне зовсім, або її стрибок буде абсолютно неправильним і зробити  свої подальші дії так, як потрібно, буде набагато важче.

То ж я дивилась у горизонт і відштовхнулася від краю борта.

– 501, 502, 503, – прошепотіла, як і з десяток разів на інструктажі. Так потрібно порахувати після стрибка і тоді, по ідеї, у тебе повинен розкритися парашут. Після цього я мала б упевнитися, що так і сталося, і швиденько витягти червоний шнурок на сумці із запасним парашутом. Проте упевнитися у тому, що мій основний розкрився заважала дурнувата шапка на голові, яка налазила на очі. І я втратила кілька дорогоцінних секунд у повітрі і крепко втішилась, коли десь з третього разу побачила над головою величезну білу кулю. Швидко перемістила руки у потрібне місце, зорієнтувалася, у якому напрямку буду рухатися до аеродрому. А також пам’ятала про те, що потрібно упевнитися, чи все добре з тими, хто летить неподалік.

– Мам, а захопиш для мене у долоню хмаринку? – перед вильотом просила донька.

Я усміхнулась. Дві хвилини дикого кайфу і шаленого адреналіну. Здається, ніколи до я не відчувала щось подібне і ніколи почуття свободи не відчувалося так липко, солодко і круто.

На висоті 350 метрів автоматично з шумом спрацьовує якийсь механізм. І з цього моменту потрібно підігнути правильно коліна і стопи тримати паралельно землі. Від цього залежить правильне приземлення. Коли перед очима розпливається земля, це означає, що до неї лишилося 100 метрів – тоді потрібно дивитися лише на горизонт. Це також гарантія успішного приземлення.

На жаль, у мене так не вийшло. І хоча перед польотом ми відправцьовували правильні стрибки по кілька разів, в останній момент таки щось пішло не так. І моє приземлення прийшлося на ліву ногу. Було дуже боляче. Проте мені пощастило більше, ніж «колегам». Після приземлення їх кілька метрів тягнув по землі парашут. Тому без рукавиць не можна: якщо «зупиняти» парашут голими руками, будуть глибокі порізи.

Попри біль у нозі швидко встаю з землі, бо за нами спостерігають у бінокль і мусять упевнитися, що все добре. Складаю парашут. А для цього нас вчили справжнісінькому макраме. Дивлюся довкола, чи усі живі-здорові. Хтось приземлився неподалік, хтось впав у високу траву, когось понесло аж за кущі у кукурудзу. Махаємо один одному руками. Щасливі. Чекаємо, доки усі зберуть парашути і переживаємо за незнайомого хлопчину, який здалеку, як мурашка. Без нього не йдемо, бо ми – команда.  Потім тягнемо оте все до аеродрому. Якщо говорити про вагу, то це немислимо важко. І парашути на собі ми носили десь хвилин 30 до вильоту. Присісти і заходити в літак в такому обмундируванні доволі складно. Пересуватися у літаку нам допомагали.

Сам інструктаж стривав близько трьох годин. І на початку я подумала, що ніколи в житті не відпрацюю алгоритм дій. Надто багато інформації, надто різні інструкції у різних надзвичайних ситуаціях. Найстрашнішим було чути, що у випадку, якщо повиснеш на тросі літака і тебе не зможуть підняти, потрібно самотужки відрізати трос і відкрити запасний парашут. А найсмішніше – коли ти бачиш, що в тебе розірваний парашут, то небезпеку цього потрібно перевірити плювком: якщо він летить з тобою, потрібно терміново розкривати запасний парашут, якщо плювок падає вниз – хвилюватися не потрібно. Також я дізналася, що у випадку, якщо приземлюся на дах будинку, то можна сміливо з нього стрибати – парашут «підстрахує». По парашуті того, хто летить знизу, якщо все-таки так склалося, можна ходити – він витримує людину. Якщо летиш між електричними стовпами, потрібно розірвати ногами дроти. Ну і якщо завис на дереві і до землі, здавалося б, якихось кількасот метрів, не потрібно вибиратися самотужки, бо через самовпевненість якраз у таких випадках дуже багато людей травмували ноги. 

У нас був чудовий інструктор, який пояснював чітко й зрозуміло. Ми відпрацьовували стрибки, імітували сходження та стрибок з літака в його макеті, як молитву, кілька разів повторювали уголос алгоритм дій, розкривали парашути, складали їх. А перед вильотом нас сто разів перевіряли.

– У вас тиск занадто високий, – сповіщає мені жіночка. – Хвилюєтесь?

– Так, – посміхаюсь  у відповідь.

– Як почуваєте себе? Стрибати будете?

– Та звісно, усе добре.

Думала, що тиск та й дощ у Луцьку стануть перешкодою. Проте у мрій перешкод бути не може. Одна здійснилась. От тільки хмаринку доньці не принесла. Бо хоч інструктор і обіцяв, що будемо летіти між хмарами, небо було настільки ясним, що…не збулося)

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

 

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 вересня 2023
31 серпня 2023
22 липня 2023
15 травня 2023
26 лютого 2023
25 січня 2023
09 січня 2023
06 грудня 2022
20 жовтня 2022
25 серпня 2022
16 серпня 2022
11 серпня 2022
09 серпня 2022
25 липня 2022